Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będą zmiany na S3. Jakie? (wideo)

(pij)
Policja i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada zmiany na niebezpiecznym odcinku S3.
Policja i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada zmiany na niebezpiecznym odcinku S3. Piotr Jędzura
Zielonogórska drogówka i zielonogórski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad planują poważne zmiany na niebezpiecznym odcinku S3 pod Zieloną Górą.

- Nie ma na co czekać, po kolejnym śmiertelnym wypadku trzeba zrobić wszystko, aby te tragedie się skończyły - mówi insp. Andrzej Kostka, komendant zielonogórskiej policji. Policja zorganizowała spotkanie z zarządcą drogi, zielonogórskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Spotkanie robocze odbyło się na trasie S3.

Przeczytaj też:Tak otwieraliśmy S3 z Gorzowa do Międzyrzecza (wideo, zdjęcia)

- Jest kilka konkretnych pomysłów, które powstały po spotkaniu - mówi podinsp. Jarosław Tchorowski, naczelnik zielonogórskiej drogówki. Do momentu oddania drugiej, nowej nitki S3, nie ma mowy o przebudowie drogi. Nie ma to sensu.

Pierwszą z branych pod uwagę zmian jest zastosowanie tzw. segregacji ruchu. - Dzięki temu na wytypowanym odcinku drogi wyprzedzanie będzie niemożliwe - tłumaczy podinsp. Tchorowski. Kolejnym pomysłem jest utworzenie pasa, który na dojeździe do Zielonej Góry od strony Sulechowa umożliwi wyprzedzanie ciężarówek przez samochody osobowe. - Rozładuje to korki tworzące się na dojeździe do Zielonej Góry - mówi podinsp. Tchorowski.

Pod uwagę brane jest również ustawienie znaków aktywnych, czyli mrugających. - Będą one ostrzegały kierowców o niebezpiecznym odcinku drogi i staną się bardzo dobrze widoczne nocą czy we mgle - mówi podinsp. Tchorowski. Takie znaki zamontowano na drodze śmierci Zielona Góra-Nowogród Bobrzański. Sprawdziły się.

Wśród omawianych na spotkaniu pomysłów są również tzw. kocie oczka. - Pojawią się na przerywanych liniach i w razie najechania na nie przez kierowcę samochodu spod kół dobiegnie charakterystyczny dźwięk ostrzegający kierowcę i zmianie pasa ruchu - wyjaśnia podinsp. Tchorowski.

Teraz piątkowe ustalenia będą szczegółowo analizowane. - Chcemy aby do ich realizacji doszło jak najszybciej, bo tragedii na tym docinku tras jest już za dużo - mówi podinsp. Tchorowski.

Wszystkie informacje o Winobraniu 2014:**

Winobranie 2014 - program, koncerty, zdjęcia, wideo

**

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska