MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Będzie drugi wielopoziomowy parking w Zielonej Górze. Tym razem stanie obok szpitala

Leszek Kalinowski
Na terenie Szpitala Uniwersyteckiego powstanie czteropoziomowy parking. Wybuduje go miasta, samorząd województwa i szpital.
Na terenie Szpitala Uniwersyteckiego powstanie czteropoziomowy parking. Wybuduje go miasta, samorząd województwa i szpital. Jacek Katarzyński
Przy szpitalu powstanie drugi parking wielopoziomowy (pierwszy będzie przy Palmiarni) i boisko. Przebudowana i wyremontowana zostanie także ul. Waryńskiego w Zielonej Górze oraz wewnętrzny układ komunikacyjny lecznicy.

O potrzebie budowy parkingu przy szpitalu mówiło się od dawna. Kiedy planowano budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, liczono się z koniecznością wybudowania parkingu. Pierwotnie miał się on znajdować na podziemiach nowego obiektu. Ale kiedy nie było chętnych do wykonania inwestycji, zmieniono plany i zrezygnowano z parkingu (żeby było taniej). Wiadomym było więc, że parking powinien powstać po sąsiedzku. To miała być wspólna inwestycja miasta i samorządu województwa oraz szpitala. Jednak zgody w tej kwestii nie było. Tym bardziej więc cieszy fakt, że w poniedziałek, 27 kwietnia, przedstawiciele samorządu województwa, szpitala oraz miasta podpisali stosowne porozumienie w tej sprawie.

Jest porozumienie samorządu województwa, Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze oraz miasta Zielona Góra.

Przy szpitalu powstanie parking wielopoziomowy i boisko. Przebudowana i wyremontowana zostanie także ul. Waryńskiego w Zielonej Górze oraz wewnętrzny układ komunikacyjny. Wszystko to będzie wykonane z funduszy Unii Europejskiej.
- Ta inwestycja jest szczególnie ważna w kontekście kończącej się budowy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Czteropoziomowy parking na tyłach Medyka

Inwestycja zakłada budowę czteropoziomowego parkingu przy Szpitalu Uniwersyteckim na działce należącej do samorządu województwa. - Chodzi o zaplecze popularnego MEDYKA.
- Porozumienie jest bardzo atrakcyjne dla samorządu województwa, bo miasto bierze na siebie przygotowanie dokumentacji oraz zapewnia wkład własny do projektu. Chcemy, żeby ten projekt realizowany był w ramach rewitalizacji, która zakłada włączenie obszarów zdegradowanych – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak.

Miasto, szpital i samorząd wspólnie budują parking wielopoziomowy

Rocznie do zielonogórskiej lecznicy trafia około 160 tysięcy pacjentów. Biorąc pod uwagę odwiedzające ich rodziny, osób tych jest znacznie więcej. Jak mówi prezes Szpitala Uniwersyteckiego dr Marek Działoszyński, budowa parkingu wielopozionowego rozwiąże problem miejsc postojowych.

Inwestycja warta jest szacunkowo kilka milionów złotych. - Wkład własny szacujemy na ok 2,5 mln zł. Miasto jest na etapie kończenia projektu na przebudowę ul. Waryńskiego. Inwestycja realizowana będzie w trybie zaprojektuj-wybuduj. Termin realizacji inwestycji to koniec 2021 roku – informuje wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk.

POLECAMY TEŻ

Trwa rozbudowa galerii Focus Mall. Nie tylko mieszkańcy czekają na zakończenie inwestycji i na wiadomość, że w takich miejscach będzie można już bez przeszkód robić zakupy

Koronawirus nie przeszkadza w rozbudowie galerii Focus Mall....

Tomasz Kremer - lekarz rodzinny z Zielonej Góry

Koronawirus w Lubuskiem. Nie wychodź z domu! Możesz skorzys...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska