MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Będzie dukat wolsztyński

(kurz)
Wiadomo już, iż druga emisja dukata miejskiego rozpocznie się 30 kwietnia, zatem w tym samym dniu kiedy w Wolsztynie pojawią się tysiące miłośników starych lokomotyw. W tę sobotę zaplanowano doroczną Paradę Parowozów.

Wolsztynianie doskonale wiedzą co to jest dukat miejski. Moneta była emitowana latem zeszłego roku, a już szykuje się kolejne jej wydanie. Tym razem emisja poświęcona będzie 17 Paradzie Parowozów. Dukaty zostaną wprowadzone do obiegu podczas pierwszego dnia Międzynarodowego Pikniku Miłośników Kolei, czyli 30 kwietnia i pozostaną w nim do końca br.

- Dlatego też na awersie dukata będzie wizerunek parowozu, zaś na rewersie herb miasta - wyjaśnia Natalia Gilewska z Karkonowskiego Domu Numizmatycznego, który emituje dukaty. - Wypuszczamy 7,5 tys. monet, z czego 5 tys. z normalnym wizerunkiem, zaś 2,5 tys. specjalnie dla kolekcjonerów z tzw. stemplem odwróconym.

Wybierasz się na giełdę? Zajrzyj napierw na Regiomoto.pl

Dukat wolsztyński wart jest 6 zł i będzie obowiązywał (jak poprzednio, latem 2010 r.) w całym mieście jako bon towarowy do końca roku. Można nim płacić za towary lub usługi, otrzymywać w formie reszty lub zamieniać jako równowartość 6 zł. Oczywiście tylko w niektórych punktach handlowych, tych które zgłoszą chęć udziału w zabawie. Lista placówek przyjmujących dukaty zostanie "wywieszona" na stronie gminy: www.wolsztyn.pl oraz na plakatach.

Handlowcy, rzemieślnicy, właściciele zakładów gastronomicznych chętni do udziału w tejże zabawie-promocji mogą się zgłaszać chęć uczestnictwa pod numer telefonu: 75 645 23 44 lub mailowo: [email protected].

Część dukatów zostanie zapakowana w ozdobne blistry, czyli eleganckie opakowanie wykonane ze sztywnej lakierowanej tektury i plastiku. Blister zawiera sześć stron o wymiarach 15 x 15cm i dwie strony okładki. Moneta jest zabezpieczona plastikiem i zamocowana na stałe. Wygląd blistra będzie ściśle związany z Wolsztynem i emisją 6 dukatów. Więcej informacji o blistrach można znaleźć na stronie internetowej .www.blister.numia.pl.

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska