Będzie Lubuskie Lato Filmowe

  Będzie Lubuskie Lato Filmowe

  (hak)

  Gazeta Lubuska

  Gazeta Lubuska

  W konkursie marszałkowskim na organizację festiwalu filmowego w Łagowie wygrała oferta zielonogórskiego Klubu Kultury Filmowej - od lat twórcy Lubuskiego Lata Filmowego.
  Xawery Żuławski wywiózł z 38. LLF-u Nagrodę Specjalną za "Wojnę polsko-ruską", gdzie jego żona zagrała Angelę

  Xawery Żuławski wywiózł z 38. LLF-u Nagrodę Specjalną za "Wojnę polsko-ruską", gdzie jego żona zagrała Angelę ©fot. Tomasz Gawałkiewicz

  Na konkurs na organizację międzynarodowego festiwalu filmowego w Łagowie wpłynęły dwie oferty (obie z Zielonej Góry): Klubu Kultury Filmowej oraz Regionalnego Centrum Animacji Kultury. Stawką było 200 tys. zł od zarządu woj. lubuskiego.

  Zarząd Województwa podjął decyzję o przyznaniu tej kwoty Klubowi Kultury Filmowej. 39. Lubuskie Lato Filmowe odbędzie się od 20 do 27 czerwca br. W konkursie zostaną zaprezentowane najnowsze filmy z kilkunastu krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Z atrakcji pozafilmowych: na scenie pojawić się mają wybrane formacje Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego oraz śpiewający aktorzy - laureaci wrocławskiego festiwalu.


  Tymczasem władze gminy Łagów po raz drugi ogłosiły konkurs na rewitalizację Centrum Kultury i Sztuki Filmowej - współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (w ramach LRPO na lata 2007-2013). W ramach projektu ma być zmodernizowany amfiteatr: scena zyska zadaszenie, w obiekcie będzie wreszcie zaplecze techniczne, garderoby, toalety. Termin oddania obiektu jest "gorący" - 15 czerwca br.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia