Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzie nowa szkoła muzyczna w Zielonej Górze. Rusza budowa. I rozpoczyna się nabór na nowy rok szkolny

OPRAC.:
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Tak będzie wyglądać nowa Szkoła Muzyczna, do nowego obiektu włączony zostanie budynek dawnego Domu Harcerza przy ul. Dzikiej
Tak będzie wyglądać nowa Szkoła Muzyczna, do nowego obiektu włączony zostanie budynek dawnego Domu Harcerza przy ul. Dzikiej Wizualizacje - Państwowa Szkoła Muzyczna w Zielonej Górze, fot. J. Katos
Wreszcie! Po latach starań ruszy budowa nowej Szkoły Muzycznej w Zielonej Górze (na bazie dawnego Domu Harcerza przy ul. Dzikiej). Rusza też nabór na nowy rok szkolny. Sprawdź!

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze uzyskała dofinansowanie z Programów MKiDN 2020 - Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego w wysokości 1 mln 56 tys. zł.

Rusza budowa Szkoły Muzycznej w Zielonej Górze

W tym roku planowane jest rozpoczęcie inwestycji - etap I - Budynek Kształcenia Artystycznego dla szkoły ( wizualizacja). Jest realna szansa na kolejny nowoczesny obiekt dla Zielonej Góry i całego województwa.
Dyrektor szkoły - Honorata Górna ma nadzieję, że wieloletnie starania o właściwe warunki edukacji utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży uda się sfinalizować pomimo bardzo trudnej sytuacji wynikającej z trwającej epidemii. Obecne zajmowane przez szkołę budynki nie spełniają wymagań w tym zakresie oraz nie ma możliwości ich dostosowania z uwagi na ograniczenia konstrukcyjne oraz konserwatorskie.

Uczniowie nie będą już musieli przechodzić z budynku do budynku

Nowa szkoła to nowoczesny obiekt przystosowany do potrzeb edukacji artystycznej z salą koncertową i kameralną w światowym standardzie akustycznym. Znacznie poprawią się warunki lokalowe do realizacji zajęć lekcyjnych, oprócz sal lekcyjnych szkoła pozyska dodatkowe, niezbędne pomieszczenia, których obecnie nie posiada: sale prób dla orkiestr, chórów i zespołów instrumentalnych, szatnię ogólną, szatnie dla dzieci przed zajęciami rytmicznymi, pomieszczenia sanitarne o wymaganym standardzie i w optymalnej liczbie, pomieszczenia socjalne, dla administracji, optymalne ciągi komunikacyjne. Wielkość i wymagania dla poszczególnych sal lekcyjnych będą zgodne z obowiązującymi normami.
Uczniowie będą realizować zajęcia edukacyjne w ramach jednego obiektu bez konieczności przechodzenia z budynku do budynku. Oznacza to większą efektywność wykorzystania czasu przez uczniów, poprawę dostępności do kształcenia artystycznego dla utalentowanych dzieci i młodzieży z okolicznych mniejszych miast i wsi, znaczącą poprawę bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli, znaczącą poprawę higieny pracy nauczycieli i pracowników szkoły, stworzenie właściwego wizerunku szkoły artystycznej.
Nowy budynek będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

To największa szkoła muzyczna w województwie

W szkole obecnie kształci się 320 uczniów pod kierunkiem 62 muzyków - artystów w ramach lekcji indywidualnych. W budynkach szkoły tygodniowo odbywa się ponad 1000 godzin dydaktycznych z uczniami, a rocznie w szkoła organizuje ponad 200 koncertów klasowych, sekcyjnych, okolicznościowych, ogólnoszkolnych, środowiskowych itp.
To największa szkoła muzyczna w województwie lubuskim. Uczniowie szkoły to laureaci konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, a absolwenci szkoły to często jedni z czołowych muzyków w Polsce oraz artyści Filharmonii Zielonogórskiej. W tym roku szkoła obchodzić będzie jubileusz 70-lecia.

Nabór do szkoły muzycznej. Kiedy egzaminy

W Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Zielonej Górze trwa nabór kandydatów do nauki w nowym roku szkolnym 2020/2021.
Szkoła przyjmuje kandydatów w wieku od 6 do 23 lat.
Przesłuchania dla kandydatów do PSM I st. odbędą się 5,6 i 19,20 czerwca w budynku szkoły przy ul. Chrobrego 26.
Egzaminy wstępne dla kandydatów do PSM II st. odbędą się 8 i 9 czerwca w budynku szkoły przy al. Niepodległości 21.
Udział w badaniu lub egzaminie wstępnym musi być poprzedzony złożeniem wniosku o przyjęcie do szkoły, najlepiej mailowo [email protected]
Szczegółowe informacje o zasadach przyjęć uczniów na stronie internetowej szkoły www.psm.zgora.pl lub tel. 68 455 22 33.
Organem prowadzącym szkołę jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nauka w szkole jest bezpłatna

ZOBACZ TEŻ

Nie chcesz nudzić się w domu?  Może więc warto wsiąść na rower i wyruszyć jedna z proponowanych przez nas tras. A przy okazji zobaczyć, jak zmieniły się parki, jak w słońcu wyglądają remontowane zabytki i poczuć wiatr we włosach. Oto 10 propozycji rowerowych wypraw. Każda opisana jest pod kolejnym zdjęciem. Oto 10 propozycji rowerowych wypraw. Każda opisana jest pod kolejnym zdjęciem >>>

To są rowerowe hity - 10 propozycji wycieczek po Zielonej Gó...

Trwa rozbudowa galerii Focus Mall. Nie tylko mieszkańcy czekają na zakończenie inwestycji i na wiadomość, że w takich miejscach będzie można już bez przeszkód robić zakupy

Koronawirus nie przeszkadza w rozbudowie galerii Focus Mall....

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska