Będzie powtórka sprzed roku! Iga Świątek w finale turnieju w Stuttgarcie!

Łukasz Konstanty
Iga Świątek zagra w niedzielę w finale turnieju WTA w Stuttgarcie.
Iga Świątek zagra w niedzielę w finale turnieju WTA w Stuttgarcie. Fot. PAP/EPA/Ronald Wittek
Iga Świątek awansowała do finału turnieju WTA w Stuttgarcie. W sobotnim półfinale jej rywalka - Ons Jabeur z powodu kontuzji zrezygnowała z gry przy stanie 0:3.

Zanim na korcie pojawiły się Polka i Tunezjka, swój mecz rozegrały Aryna Sabalenka i Anastazja Potapowa. Białorusinka dość łatwo uporała się z rywalką, wygrała 6:1, 6:2 i mogła w spokoju oczekiwać informacji, z kim przyjdzie jej się zmierzyć w finale zmagań w Stuttgarcie.

Krótki mecz Igi Świątek z Ons Jabeur

Świątek i Jabeur w 2023 roku nie miały okazji zmierzyć się ze sobą, we wcześniejszych latach rozegrały jednak aż pięć pojedynków. Bilans bezpośrednich spotkań jest korzystny dla Polki (3:2), która w ubiegłym roku wygrała z byłą wiceliderką światowego rankingu zarówno w finale wielkoszlemowego turnieju US Open, jak i w decydującym o końcowym triumfie meczu w Rzymie. W żadnym z tych pojedynków Tunezyjka nie była w stanie wygrać choćby seta.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla Polki, która przy własnym serwisie przegrała tylko jedną wymianę i objęła prowadzenie. Tuż po zakończeniu gema okazało się, że jej rywalka ma problem z łydką. Co prawda Jabeur po krótkiej przerwie medycznej próbowała wrócić do gry, wytrwała jednak łącznie trzy gemy, a przy stanie 3:0 na korzyść naszej tenisistki zrezygnowała z dalszej rywalizacji.

O której godzinie finał w Stuttgarcie?

W niedzielę w pojedynku o główne trofeum Świątek zmierzy się z Sabalenką. Dojdzie więc do rewanżu za finał sprzed roku, w którym Polka zwyciężyła 6:2, 6:2. Początek spotkania, w którym aktualna liderka zmierzy się z wiceliderką rankingu zaplanowano na godzinę 13:00.