Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzie spółka z drogim prezesem

Anna Białęcka
Opozycja przy podejmowaniu uchwał wstrzymywała się od głosu. Jednak w sprawie utworzenia ośrodka egzaminowania zrobiła wyjątek i była "za”.
Opozycja przy podejmowaniu uchwał wstrzymywała się od głosu. Jednak w sprawie utworzenia ośrodka egzaminowania zrobiła wyjątek i była "za”. Anna Białęcka
Opozycja w powiecie chciała uzyskać informacje na temat przyszłego prezesa szpitalnej spółki. - Czy w chwili, gdy zostanie nim obecny dyrektor Tofel, będzie pobierał podwójne wynagrodzenie? - pytał radny Strzęciwilk.

Na powiatowej sesji radni mieli do podjęcia kilka ważnych decyzji, między innymi tą w sprawie emisji obligacji. Na sporą kwotę, bo aż na 15 mln zł. Po co powiatowi takie pieniądze? Między innymi na spłatę długów szpitala, który już niebawem ma stać się spółką ze 100-procentowym udziałem powiatu. Wyemitowane obligacje mają zostać spłacone do 2024 roku.

- Przekształcenie szpitala wymaga od nas przejęcia części długów - mówił na sesji starosta Rafael Rokszewicz. - W sumie 9 mln zł. Emisja obligacji jest więc niezbędna.
Radni przyjęli uchwałę, przy wstrzymującej się od głosu opozycji. Przy okazji tej uchwały wywiązała się jednak dyskusja na temat szpitala a konkretnie obsady stanowisk we władzach nowej spółki. Jak już wcześniej informował media starosta, prezesem ma zostać obecny dyr. szpitala Tadeusz Tofel. Jednak nie chciał tego jednoznacznie potwierdzić na sesji rady powiatu. - Zarząd jeszcze nie podjął w tej sprawie ostatecznej decyzji - mówił starosta. - Trwają rozmowy z kandydatami do zarządu spółki oraz rady nadzorczej. Podamy ich nazwiska, ale dopiero wtedy, gdy zostaną one wpisane do dokumentów powołujących spółkę.

- Czy będzie tak, że dyrektor, który otrzyma trzymiesięczne wypowiedzenie, i będzie w tym czasie prezesem, będzie pobierał dwa wynagrodzenia? - pytał między innymi o to radny Mirosław Strzęciwilk.
- Nie można nie wypłacać wynagrodzenia zatrudnionej osobie, nawet gdyby ona chciała z tego zrezygnować - wyjaśniał starosta.

Radni powiatowi byli natomiast jednomyślni za przyjęciem stanowiska w sprawie utworzenia w naszym mieście ośrodka egzaminacyjnego na prawo jazdy. Zostanie ono przekazane marszałkowi. - Należy podkreślić, że utworzenie ośrodka egzaminowania w Głogowie jest jednym z priorytetów lokalnej społeczności - przedstawiał stanowisko starosta. - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, pani poseł Ewa Drozd wielokrotnie występowała i lobbowała w kierunku wprowadzenia zmian przepisów prawnych, na podstawie których możliwe będzie przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy w takich miastach jak Głogów.

Lokalny portal przedsiębiorców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska