Reforma oświaty wprowadziła egzaminy po szkole podstawowej, gimnazjum, nowy egzamin maturalny i zawodowy. Zakodowane prace sprawdzać mogą tylko egzaminatorzy.
- Do końca przyszłego roku organizujemy akcję, która w znacznej części finansowana jest z Europejskiego Funduszu Społecznego, a polega na przygotowaniu nauczycieli do przeprowadzania egzaminów - mówi dyrektor OKE w Poznaniu (podlegają jej woj. lubuskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie) Zofia Hryhorowicz.
Kto może zostać egzaminatorem? Nauczyciel z trzyletnim stażem pracy, posiadający kwalifikacje do nauczania w tym typie szkoły, w jakiej jest przeprowadzany egzamin. Bycie egzaminatorem to nie tylko prestiż, ale i krok w zdobyciu kolejnego stopnia awansu zawodowego. Za sprawdzane prace egzaminator dostaje też wynagrodzenie.
Co trzeba zrobić, by nim zostać? Należy zgłosić się do OKE, wziąć udział w szkoleniu (od 25 do 40 godzin) oraz zdać egzamin kwalifikacyjny. Szczegóły postępowania, terminy i obowiązujące procedury opisane zostały na stronie internetowej: www.oke.poznan.pl.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?