Bez Chineze ani rusz. Akademiczki z Gorzowa doznały kolejnej porażki

(pat)
Ile znaczy dla KSSSE AZS PWSZ Chineze Nwagbo, nikogo nie trzeba przekonywać...
Ile znaczy dla KSSSE AZS PWSZ Chineze Nwagbo, nikogo nie trzeba przekonywać... Bogusław Sacharczuk
Gorzowskie koszykarki doznały w sobotę piątej porażki. W Toruniu do przerwy było świetnie, ale potem przyszedł kryzys.

Sytuacja KSSSE AZS PWSZ Gorzów w ekstraklasie jest coraz trudniejsza. Zaskakująca wygrana rybniczanek w Polkowicach oraz kolejne zwycięstwa zespołów ze Szczecina i Bydgoszczy, naszych bezpośrednich rywali w walce o szóstkę, sprawiły, że margines błędu skurczył się do minimum.

Musimy gonić i niewiele zabrakło, aby skuteczna pogoń zaczęła się już w sobotę. Energa miała w ostatnich dniach swoje kłopoty (m.in. zmarł ojciec trenera Elmedina Omanicia), ale nam wiatr też wciąż wieje w oczy. Życie znów skomplikowały kontuzje - największą stratą był brak Chineze Nwagbo, która boryka się z urazem kolana.

Mimo straty solidnego centra, pierwsza połowa była dla gorzowianek bardzo udana. W 4 min, po trójce Magdaleny Losi, KSSSE AZS PWSZ prowadził już 12:5 i taką przewagę skutecznie broniliśmy aż do przerwy. W drugiej kwarcie rywalki wyszły wprawdzie na chwilę na minimalne prowadzenie (33:31), ale ostatnie słowo należało do gości.

ENERGA TORUŃ - KSSSE AZS PWSZ GORZÓW 74:66 (18:24, 21:19, 23:10, 12:13)

ENERGA: Caldwell 21, Dixon i Tłumak po 12, Idczak 11, Walich 8 oraz Gulak-Lipka 6, Ratajczak 4 i Iamstrong 0.
KSSSE AZS PWSZ: Spani 22, Zoll-Norman 18, Piekarska 9, Losi 8, Dźwigalska 7 oraz Szajtauer 2, K. Jaworska, Trębicka i B. Jaworska po 0.

Więcej przeczytasz w poniedziałek (28 października) w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej"

Kup aktualne wydanie "Gazety Lubuskiej" w wersji elektronicznej. Wyślij SMS o treści EGL na numer 72466 (koszt SMS-a to 2,46 zł). Otrzymany kod aktywuj na stronie **