Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bez nich trudno żyć na wsi

WK
Anna Karpezo, sołtyska Ziębikowa, nominowana do tytułu Złoty Wianek
Anna Karpezo, sołtyska Ziębikowa, nominowana do tytułu Złoty Wianek Fot. Archiwum Anna Karpezo
Przedstawiamy kobiety, które jako pierwsze otrzymały nominacje do tytułu Złotego Wianka. Zgłoszenia przyjmujemy do 4 września.

W tym roku w ramach akcji Lubuskie Kłosy po raz pierwszy „Gazeta Lubuska” będzie nagradzać kobiety, które są dobrymi duchami lubuskiej wsi, jej energią i siłą. Działają tam na rzecz lokalnych środowisk, prowadzą stowarzyszenia, fundacje, koła gospodyń wiejskich, kultywują tradycje kulinarne, krzewią kulturę, sport, edukację. Jeśli znasz taką kobietę, która zasługuje, aby ją nagrodzić, zgłoś ją do naszej akcji.

Nominację otrzymała już od naszych Czytelników Anna Karpezo, od sześciu lat sołtyska Ziębikowa w gminie Lubsko. Oddała serce tej pracy. Lada dzień mieszkańcy będą się bawili na dożynkach. Pani Anna dba o to, aby spędzali ze sobą czas wolny. Na każdej imprezie myśli także o dzieciach, aby miały co robić. Prywatnie jest mamą trójki córeczek. – Od urodzenia jestem związana z wsią i nie wyobrażam sobie życia gdzie indziej – mówi.

Jolanta Kostrubiec, sołtys Rybakowa w powiecie gorzowskim co dzień myśli, jak zaangażować mieszkańców we wspólne działanie. Myśli i robi. Z tego wzięły się festyny „Rybakowo da się lubić” oraz skwer dla mieszkańców. Mają gdzie wyjść i się spotkać.

Ewelina Cisakowska, sołtyska wsi Gołaszyn prowadzi gospodarstwo rolnicze i znajduje czas na działalność społeczną - organizację festynów, spotkań wakacyjnych dla dzieci, dni dziecka, dnia kobiet, dnia babci i dziadka, dnia matki, mikołajek, dnia ojca, dnia seniora i jest członkiem koła gospodyń i gospodarzy wiejskich. Promuje wieś zgłaszając ją do konkursów np. na najpiękniejszą wieś lubuską zdobywając różne nagrody dla wsi Gołaszyn.

Kolejna nominowana do Złotego Wianka - Renata Cieślak z Bobrowic „sama nie zje, a komu innemu da”, taką ma dewizę życiową. Z nerwów na to, że nic w Bobrowicach się nie działo, zaczęła organizować wspólne wyjazdy, wycieczki, pobudzać do pracy. I wieś zaczęła się zmieniać.

Beata Górska zamieszkała rok temu we wsi Pław. Założyła pracownię ceramiczną i dzięki temu, dzieci, a i czasem ich rodzice mają okazję do ciekawych, bezpłatnych zajęć.

Katarzyna Masłowska działa od lat w lokalnym stowarzyszeniu w Chlebowie. W ciągu roku organizuje bezpłatne obozy dla dzieci z terenów wiejskich gminy. Pieniądze na te wyjazdy (w góry i do Niemiec, spotkania wielkanocne, bożonarodzeniowe, dzień dziecka, warsztaty dla rodzin współ uzależnionych, itp.) pozyskuje ze środków unijnych. Prowadzi warsztaty tradycji bożonarodzeniowych i wielkanocnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z terenów wiejskich. Pomaga rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji rodzinnej.

O każdej z nominowanych pań można napisać opowieść, bo tyle fantastycznych osiągnięć mają na swoim koncie.
Jeśli znasz taką wyjątkową kobietę zgłoś ją już teraz! Przedstawimy ją naszym Czytelnikom, a dla laureatek mamy atrakcyjne nagrody.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska