Bezpieczne wakacje – nie zapominaj o tych zasadach! Wiele zależy od nas samych

Artykuł sponsorowany LUBUSKI URZĄD WOJEWÓDZKI

Przed nami okres wakacyjny, który jest czasem odpoczynku, przygód i relaksu. I by móc go wspominać właśnie w taki sposób, nie zapominajmy o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

Przede wszystkim, korzystajmy ze słońca odpowiedzialnie. To pozwoli nam ustrzec się przed niechcianymi konsekwencjami, m. in. udarem słonecznym lub porażeniem cieplnym. Pijmy wodę, nie zapominajmy o nakryciu głowy i zawsze miejmy przy sobie kremy z filtrem.

Niezwykle ważne są również zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Nigdy nie należy wchodzić do wody po spożyciu alkoholu, pływać powinniśmy tylko w miejscach strzeżonych, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Nie ignorujmy ich sugestii i zaleceń, zwracajmy uwagę na zakazy i ostrzeżenia. Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych – nieodpowiedzialne zachowania mogą zakończyć się śmiercią lub kalectwem.

Biwakowanie w lesie również powinno być odpowiedzialne. Pamiętajmy, że jesteśmy w nim tylko gośćmi. Ogniska rozpalaj w miejscach dozwolonych, nie śmieć – reaguj, gdy zauważysz, że ktoś nie przestrzega fundamentalnych zasad.

Wakacjom sprzyjają także wycieczki rowerowe. I tu powinniśmy się o siebie zatroszczyć. Odpowiednia odzież, kask, przestrzeganie przepisów z pewnością zminimalizują możliwość nieszczęśliwego zdarzenia. Bądź widoczny na drodze.

Zróbmy wszystko, by nasze wakacje były udane i bezpieczne! Zachęcamy do obejrzenia animacji przygotowanej przez pracowników Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., która w ciekawy sposób prezentuje najważniejsze zasady bezpieczeństwa.
I pamiętajmy – nic nie zastąpi zdrowego rozsądku!


Wideo

Dodaj ogłoszenie