Bezproblemowa wygrana CCC

Konrad Kaptur
Daria Mieloszyńska rzuciła 24 punkty i miała spory wkład w wygraną z Uteksem. Na zdjęciu "Didi” walczy z Katarzyną Krężel. Fot. Konrad Kaptur
Tylko do przerwy Utex był w miarę równorzędnym rywalem dla naszych. Po zmianie stron polkowiczanki wzniosły się na poziom niedostępny rybniczankom i zainkasowały komplet punktów.

Dla dziewczyn z CCC mecz z Uteksem miał bardzo duże znaczenie, bo tylko wygrana przedłużała nadzieje zajęcia na finiszu sezonu zasadniczego miejsca trzeciego, które pozwoliłoby uniknąć konfrontacji już w pierwszej rundzie play-off z Wisłą Can Pack Kraków. Polkowiczanki musiały jednak liczyć także na korzystny wynik pojedynku pomiędzy Lotosem a Energą Toruń. Ten mecz rozpoczął się cztery godziny wcześniej.

Niestety z Wybrzeża nie nadeszły dobre wieści. "Katarzynki" zdeklasowały pewny drugiej lokaty Lotos. Tak wysokiej - 53:84 - porażki gdynianek mało kto się spodziewał. Ten wynik nieco pokrzyżował plany dziewczynom trenera Krzysztofa Koziorowicza, i być może miało to wpływ na nienajlepszy początek pojedynku z Uteksem. Co prawda pierwsze punkty w meczu zdobyła Natalia Trafimawa, ale w kolejnych akcjach lepiej spisywały się dziewczyny trenera Mirosława Orczyka, wśród których prym wiodła Katarzyna Krężel regularnie dziurawiąca kosz naszych. Do 5 minuty prowadził Uteks. Wtedy na linii rzutów wolnych stanęła kapitan CCC - Justyna Jeziorna.

Popularnej "Siwej" ręka nie zadrżała i nasze objęły prowadzenie 9:8. Pierwsza kwarta zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem CCC. W drugiej polkowiczanki mocniej stanęły w obronie, zaczęły o niebo lepiej zbierać, a także organizować szybkie ataki kończone celnymi rzutami. Efektownymi asystami popisywała się rozgrywająca Shannon Bobbit, a Amisha Carter bezlitośnie wykorzystywała swoje doświadczenie w strefie podkoszowej. Co więcej, Daria Mieloszyńska ustawiła celownik i trafiała regularnie.

Do przerwy popularna "Didi" uzbierała 11 oczek, a CCC prowadziło różnicą siedmiu. Po zmianie stron nasze nadal stopniowo powiększały przewagę. Mocna defensywa w zestawieniu ze swobodą w ataku sprawiły, że z każdą kolejną skuteczną akcją "pomarańczowych" rybniczanki przestawały wierzyć, że mogą powalczyć o wygraną. Gdy na początku ostatniej kwarty przewaga naszych urosła do 20 punktów było pewne, że to CCC wywalczy komplet punktów.

UTEX ROW RYBNIK - CCC POLKOWICE 63:85 (20:21, 17:23, 8:17, 18:24)

UTEX: Krężel 18, Hampton 14, Boddie 13, Koc 10, Bell 6 oraz Stanek 2, Sibora, Suknarowska, Jaroszewicz po 0.

CCC: Mieloszyńska 24, Carter 15, Jeziorna 14, Bobbit 10, Trafimawa 6 oraz Babicka 10,
Pietrzak 3, Paździerska 2, Bortelowa 1, Rozwadowska, Parker po 0.

Sędziowali: Janusz Calik, Dariusz Lenczowski (obaj Kraków)