Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Bona Fides „Aktywnie...

  Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie Bona Fides „Aktywnie śladami przeszłości” [ZDJĘCIA]

  Renata Zdanowicz

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Seniorzy w Świebodzinie poznają tajniki tworzenia kroniki
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©biblioteka Świebodzin

  Jak wnieść własny wkład do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości? Biblioteka Publiczna w Świebodzinie nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Bona Fides, aktywizującym seniorów 60+.
  - Seniorzy wzięli udział w warsztatach „Kronikarze naszych ziem” w ramach projektu „Aktywnie śladami przeszłości”. Uczestnicy stworzyli kronikę i wystawkę poświęconą historii swojej Małej Ojczyzny. W ten sposób przyłączyli się do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - poinformowała koordynator Bogusława.

  Warsztaty były prowadzone w dwóch grupach: pierwsza działała w Świebodzinie, druga w Jordanowie. Koordynatorem przy tworzeniu kroniki była B. Hołub, pracownik Biblioteki Publicznej, w której to od wielu lat zajmuje się prowadzeniem kroniki instytucji.
  Uczestnicy warsztatów obu grup intensywnie uczestniczyli w zajęciach, poszukując i gromadząc potrzebne materiały związane z historią regionu. Nabyli wiedzę skąd pozyskiwać materiały, jak je gromadzić i opisywać. Bardzo dobrze docierali do miejsc uzyskując informacje na dany temat. Dotarcie do źródeł, dokumentacji, fotografii wydarzeń, niejednokrotnie wywoływały wspomnienia i żywą dyskusję.

  - Uczestnicy warsztatów mają świadomość, że tworzą małą i niepowtarzalną historię. Tworzenie kroniki spowodowało większą integrację, zacieśnieniu więzi wśród mieszkańców - podkreśla B. Hołub.

  Zwieńczeniem warsztatów jest wystawa prac, którą można będzie oglądać od 13 do 30 listopada br. w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie.

  Zobacz też: Ojciec i syn w jednym klubie piłkarskim

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Małe Mądrale odc.4

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia