Bieg Komandosa to wyzwanie dla twardzieli

Dariusz Brożek
W biegu wystartowało sześciu żołnierzy międzyrzecko-wędrzyńskiej brygady.
W biegu wystartowało sześciu żołnierzy międzyrzecko-wędrzyńskiej brygady. 17. WBZ
Sześciu żołnierzy z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej wzięło udział w XIII Biegu Komandosa.

Bieg odbył się w Lublińcu, zaś jego organizatorami był klub biegacza Meta oraz stacjonujący w tej miejscowości 1. Pułk Specjalny Komandosów, którego żołnierze są elitą wojsk lądowych. Wystartowało w nim kilkuset żołnierzy oraz przedstawicieli innych służ mundurowych z całego kraju. W określonym regulaminem limicie czasu ukończyło go 436 osób.

Organizowane w Lublińcu biegi to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. Od 12 lat promują biegi długodystansowe, integrują środowisko mundurowych biegaczy oraz przyciągają miłośników ekstremalnych zadań. Uczestnicy biegli w mundurach, taktycznych butach i z plecakami ważącymi po dziesięć kilogramów. Poza tym trasę o długości 42 km. wytyczono w bardzo trudnym, zalesionym terenie.

Podczas ostatniej edycji bardzo dobrze wypadł st. szer. Bartosz Aleksandrowicz, który dotarł do mety w czasie 3.52.51 i w ogólnej klasyfikacji zajął wysokie, jedenaste miejsce. Powody do dumy mają jego koledzy z międzyrzecko-wędrzyńskiej, którzy ukończyli morderczy bieg. Kolejne miejsca zajęli; 126. starszy szeregowy Tomasz Robiński (5.09.28), 127. plutonowy Damian Niedźwiecki (5.09.47), 245. starszy kapral Szymon Bonar (5.37.40), 280. starszy szeregowy Patryk Petr (5.50.07), 298. starszy szeregowy Arkadiusz Wichłacz (5.56.01).

Międzyrzecko-wędrzyńska brygada jest prawdziwą kuźnią sportowych talentów. M.in. biegaczy, którzy często startują w imprezach odbywających się w naszym regionie i powiecie. I zajmują czołowe lokaty, o czym wielokrotnie informowaliśmy na łamach „Głosu Międzyrzecza i Skwierzyny”.