Zamknij

Gazeta Lubuska

Bieg Niepodległości 2018 w Żaganiu. Mateusz Demczyszak i Beata Lupa tryumfowali w VII Biegu Niepodległości w Żaganiu

W niedzielę, 11 listopada na trasie żagańskiego biegu stanęło ponad 718 zawodniczek i zawodników w biegu główny oraz rekordowa liczba ponad 300 przedszkolaków

Wojciech Olejarz

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [2/133] Poprzednie Następne

W niedzielę, 11 listopada na trasie żagańskiego biegu stanęło ponad 718 zawodniczek i zawodników w biegu główny oraz rekordowa liczba ponad 300 przedszkolaków i młodych biegaczy z żagańskich szkół.

Zobacz również: Lubuszanin oświadczył się na Marszu Niepodległości w Warszawie;nf


Bieg Niepodległości w Żaganiu z roku na rok podnosi swoją rangę i popularność wśród miłośników ulicznego biegania, nie tylko ze względu na coraz wyższy poziom sportowy i doskonała organizację imprezy, ale przede wszystkim z powodu niezwykłego klimatu i atmosfery wydarzenia. W święcie tym udział biorą całe rodziny, grupy przyjaciół, kluby biegowe z całego regionu. Dla wielu uczestników sam niepodległościowy bieg jest często finałem wielomiesięcznej pracy treningowej, ale również długo oczekiwanego sportowego święta. To nie tylko bieg, ale również kolorowy festynu z pełną gamą odświętnych strojów i przebrań związanych z rocznicą Niepodległej, w tym roku wyjątkową, bo setną. Tradycyjnie już każdy z uczestników, po przekroczeniu linii mety otrzymał pamiątkowy medal – symbol biegu i narodowego święta, a zawodnicy biegu głównego otrzymywali również niesamowite koszulki okolicznościowe.


Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy