Bieg Niepodległości. Ponad 100 biegaczy rywalizowało w Zielonej Górze

Cezary Konarski
3. Zielonogórski Bieg Niepodległości, 6 listopada 2021.
3. Zielonogórski Bieg Niepodległości, 6 listopada 2021. Cezary Konarski
W sobotę 6 listopada odbył się 3. Zielonogórski Bieg Niepodległości. Na starcie stanęło 119 zawodników. W rywalizacji mężczyzn najszybszy był Adam Śledź z Babimostu, a wśród kobiet zielonogórzanka Justyna Bukiel.

3. Zielonogórski Bieg Niepodległości rozegrany został w ramach cyklu Biegowego Grand Prix Lubuskiego TKKF. Biegacze mieli do pokonania pięć rund po 2,2 km, w sumie 11 km. W rywalizacji mężczyzn niemal do samej mety trwała zacięta walka o zwycięstwo pomiędzy Adamem Śledziem (Babimost) i Filipem Bajanem (Zielona Góra). Pierwszy z wymienionych zakończył bieg kilka sekund wcześniej przed rywalem.

– Biegliśmy razem z Filipem jakieś pięć i pół kilometra, następnie trochę przyspieszyłem i wygrałem – powiedział Adam Śledź. – Dwa lata temu byłem trzeci, dziś jestem pierwszy. Trasa biegu była bardzo przyjemna, mimo, że trochę wiało. Asfalt tutaj jest rewelacyjny do biegania.

W klasyfikacji open kobiet zdecydowanie najlepsza była Justyna Bukiel z Zielonej Góry. Druga na mecie Justyna Koberacka (również zielonogórzanka) straciła do triumfatorki prawie dwie minuty.

– Biegam od sześciu lat, celowałam w podium, ale nie myślałam, że może być to pierwsze miejsce - mówiła Justyna Bukiel. - Ciężko mi się biegło, trochę przeszkadzał wiatr, a ja starałam się dość szybko biec.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z BIEGU:

Imprezą towarzyszącą głównej rywalizacji był Drużynowy Bieg Niepodległości dla uczniów szkół ponadpodstawowych na dystansie 2,2 km. Zwyciężyła ekipa Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze, która pobiegła w składzie: Aleksandra Kasperczak, Dorota Wabno, Aleksander Lewandowski, Dominik Bujko, Tomasz Czupryn.