Biegają wszyscy, ale od pięciu lat wygrywają wojskowi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dariusz Brożek
W maratonie wystartowało 125 biegaczy.
W maratonie wystartowało 125 biegaczy. Dariusz Brożek
Żołnierze z międzyrzeckiej brygady piąty raz z rzędu wygrali maraton sztafet, który rozegrany został w piątek, 28 lipca, nad jez. Głębokie koło Międzyrzecza.

W odbywających się od 2000 r. maratonach sztafet uczestniczą biegacze z całego kraju, ale od pięciu lat wygrywają je sportowcy ze stacjonującej w Międzyrzeczu elitarnej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Podobnie było w piątek, 28 lipca, podczas 18. edycji biegowej imprezy. Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja „siedemnastej” w składzie Dominik Kryca, Damian Filoda, Marcin Jaskowski, Karol Maciąg i Wioleta Paduszyńska, która pokonała dystans 42.195 m. w czasie 2:32:25.

- Jednostka wystawiła trzy zespoły i każdy z nich zajął medalowe miejsce w swojej kategorii – zaznacza Jacek Jackowiak, instruktor ds. sportu z „siedemnastej”

Ostatnie metry razem z biegaczami pokonał dwuletni Gracjan, syn M. Jaskowskiego, który potem rezolutnie pozował do zdjęć razem z biegaczami.

Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy rywalizowali na okrężnej trasie w ośrodku wypoczynkowym nad jez. Głębokie koło Międzyrzecza. W tym roku biegli jednak w przeciwnym kierunku. – Biegło się lepiej, niż w poprzednich latach – zapewniał Krzysztof Grzybowski z Gorzowa Wlkp., który uczestniczył we wszystkich edycjach maratonu.

Organizatorami imprezy byli pracownicy Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku oraz biegaczu z klubu Piast z Międzyrzecza. – W tym roku wystartowała rekordowa liczba 25 sztafet – wylicza dyrektor MOSiW Grzegorz Rydzanicz, który wystartował w biegu w barwach zespołu RTCK (Rób to, co kochasz).

Relacja i zdjęcia z imprezy w środę, 2 sierpnia, w tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.