sportowy24
  Biegają wszyscy, ale od pięciu lat wygrywają wojskowi...

  Biegają wszyscy, ale od pięciu lat wygrywają wojskowi [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału
  Dariusz Brożek

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Żołnierze z międzyrzeckiej brygady piąty raz z rzędu wygrali maraton sztafet, który rozegrany został w piątek, 28 lipca, nad jez. Głębokie koło Międzyrzecza.
  W maratonie wystartowało 125 biegaczy.
  1/36

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Dariusz Brożek

  W odbywających się od 2000 r. maratonach sztafet uczestniczą biegacze z całego kraju, ale od pięciu lat wygrywają je sportowcy ze stacjonującej w Międzyrzeczu elitarnej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Podobnie było w piątek, 28 lipca, podczas 18. edycji biegowej imprezy. Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja „siedemnastej” w składzie Dominik Kryca, Damian Filoda, Marcin Jaskowski, Karol Maciąg i Wioleta Paduszyńska, która pokonała dystans 42.195 m. w czasie 2:32:25.

  Zobacz też: Zapisy do biegu Gazeta Lubuska Run

  - Jednostka wystawiła trzy zespoły i każdy z nich zajął medalowe miejsce w swojej kategorii – zaznacza Jacek Jackowiak, instruktor ds. sportu z „siedemnastej”

  Ostatnie metry razem z biegaczami pokonał dwuletni Gracjan, syn M. Jaskowskiego, który potem rezolutnie pozował do zdjęć razem z biegaczami.

  Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy rywalizowali na okrężnej trasie w ośrodku wypoczynkowym nad jez. Głębokie koło Międzyrzecza. W tym roku biegli jednak w przeciwnym kierunku. – Biegło się lepiej, niż w poprzednich latach – zapewniał Krzysztof Grzybowski z Gorzowa Wlkp., który uczestniczył we wszystkich edycjach maratonu.

  Organizatorami imprezy byli pracownicy Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku oraz biegaczu z klubu Piast z Międzyrzecza. – W tym roku wystartowała rekordowa liczba 25 sztafet – wylicza dyrektor MOSiW Grzegorz Rydzanicz, który wystartował w biegu w barwach zespołu RTCK (Rób to, co kochasz).

  Relacja i zdjęcia z imprezy w środę, 2 sierpnia, w tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Już 25 kwietnia w ramach światowej trasy koncertowej wystąpi grupa 12 Tenors!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.