Bieganie to Twoja pasja? Wybierz się na święto biegaczy w Grecji – VII edycja Nafplio Marathon

Materiał powstał we współpracy z GRECKĄ NARODOWĄ ORGANIZACJĄ TURYSTYCZNĄ W POLSCE
Nafplio Marathon, jedno z najpopularniejszych i największych wydarzeń sportowych w Grecji, odbędzie się po raz siódmy już wkrótce - w niedzielę, 29 listopada 2020 roku.

Grecka wycieczka na sportowo

VII Nafplio Marathon obejmuje półmaraton, bieg na 5 km i bieg na 2,5 km. W programie imprezy przewidziane są również liczne wydarzenia kulturalne a także wizyta na stanowiskach archeologicznych w Mykenach i Epidauros.

Uczestnicy z pewnością będą mieli okazję doświadczyć niezapomnianych przeżyć sportowych i jednocześnie podziwiać fort Palamidi, jedno z największych osiągnięć architektury fortyfikacyjnej w Grecji, imponujący skalny półwysep Akronafplia i wzniesioną na maleńkiej wysepce, spektakularną warownię Bourtzi, której dostojna bryła stanowi znak rozpoznawczy miejscowości Nafplio.

Zgłoszenia udziału składać można do 20 listopada za pośrednictwem strony internetowej wydarzenia oraz –o ile będą jeszcze wolne numery startowe- na miejscu, w Centrum Rejestracji (FOUGARO) w piątek 27 listopada i sobotę 28 listopada (w godzinach 11:00 - 19:00).

grecja

Greckie święto biegaczy: Nafplio Marathon

Nafplio Marathon organizowany jest przez Gminę Nafplio i Miejską Organizację ds. Kultury, Środowiska, Sportu i Turystyki (DOPPAT) we współpracy z jednostką regionalną Argolidy i lokalnymi klubami sportowymi. Trasa zawodów jest oficjalnie zatwierdzona przez Stowarzyszenie Międzynarodowych Maratonów i Biegów Dystansowych (AIMS) a wydarzenie odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Greckich Klubów Gimnastycznych i Sportowych (SEGAS).

Więcej informacji uzyskać można na stronie wydarzenia.

Co, gdzie, kiedy..

  • Data: 29.11.2020
  • Lokalizacja: miejscowość Nafplio – Peloponez, Grecja
  • Miejsce startu: wszystkie biegi rozpoczynają się i kończą w specjalnie oznaczonym punkcie znajdującym się przy 25th of March Street, naprzeciwko wejścia do zamku
  • Godziny startu: półmaraton –godz. 08.30, bieg na 5 km – godz.11.30, bieg na 2,5 km. –godz. 12.30

zdjecie

Wideo

Materiał oryginalny: Bieganie to Twoja pasja? Wybierz się na święto biegaczy w Grecji – VII edycja Nafplio Marathon - Polska Times

Dodaj ogłoszenie