Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego w Nowej Soli. 140 zawodników na trasie. Jakub Wawrzykowski i Anna Ficner najszybsi. Mamy dużo zdjęć!

Szymon Kozica
W Nowej Soli rozegrana została piąta z siedmiu rund XII Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego Szymon Kozica
140 zawodników wystartowało w niedzielę (16 stycznia) w Biegowym Grand Prix Zagłębia Miedziowego w Nowej Soli. Niespełna 7-kilometrową trasę najszybciej pokonali Jakub Wawrzykowski z Nowej Soli i Anna Ficner ze Złotoryi. Przy okazji imprezy organizatorzy przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na leczenie Moniki Naumowicz z Nowej Soli, która walczy ze złośliwym nowotworem piersi.

W Nowej Soli rozegrana została piąta z siedmiu rund XII Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Organizatorem imprezy był Adam Draczyński Running Team Nowa Sól. Na starcie stanęło 140 zawodników. Do pokonania mieli dwie pętle wiodące przez Park Wodny i Park Krasnala - w sumie niemal 7 kilometrów.

250 zawodników na starcie. Szybki i emocjonujący Drużynowy B...

• 10. Szymon Latała (Legnica) - 26.03
3 października 2021. III Półmaraton Sulecha i Świebody. Trasa Świebodzin - Sulechów. Na zdjęciu zwyciężczyni Edyta Sulikowska (z lewej) ze Starosiedla i Ewelina Michnowicz z Krosna Odrzańskiego

III Półmaraton Sulecha i Świebody. 150 biegaczy na wymagając...

Jakub Wawrzykowski: Uciekłem rywalom już na początku

Zwycięzca Jakub Wawrzykowski na trasie wyglądał bardzo dobrze. Na mecie miał sporą przewagę nad drugim zawodnikiem. - To prawda. Na co dzień trenuję bieganie w klubie MKST Astra Nowa Sól, u Ryszarda Biesiady. Trochę zmęczony byłem, ale dałem radę, dobiegłem. Utrzymałem równe tempo, więc fajnie - przyznał.

- Uciekłem rywalom już na początku - dodał Wawrzykowski. - Trasa była typowo przełajowa, ciężka, trochę górek, trochę szutru, trochę piasku. I miejscami ślisko, trzeba było uważać na przymrożone kałuże.

Zbiórka pieniędzy na leczenie Moniki Naumowicz z Nowej Soli

Przy okazji niedzielnej rundy Grand Prix Zagłębia Miedziowego zorganizowana została zbiórka pieniędzy na leczenie Moniki Naumowicz z Nowej Soli, która walczy ze złośliwym nowotworem piersi. Można było posilić się gorącą zupą, spróbować pysznych ciast, które przygotowały mamy zawodników klubu Adam Draczyński Running Team Nowa Sól.

Zbiórkę pieniędzy na leczenie pani Moniki prowadzi także Fundacja "Siepomaga". W niedzielę (16 stycznia) wieczorem na koncie było 589 010,08 zł. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.