Bilety na Grand Prix we Wrocławiu wyprzedane w ekspresowym...

  Bilety na Grand Prix we Wrocławiu wyprzedane w ekspresowym tempie. Wszystkich chętnych pomieściłby Stadion Miejski?

  Dawid Foltyniewicz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Bilety na Grand Prix we Wrocławiu wyprzedane w ekspresowym tempie. Wszystkich chętnych pomieściłby Stadion Miejski?

  ©Tomasz Hołod

  W 26 godzin po rozpoczęciu otwartej sprzedaży wyprzedano wszystkie miejsca siedzące na sierpniową rundę Grand Prix na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. To rekord w dwudziestoczteroletniej historii cyklu.
  Bilety na Grand Prix we Wrocławiu wyprzedane w ekspresowym tempie. Wszystkich chętnych pomieściłby Stadion Miejski?

  ©Tomasz Hołod

  W pierwszej kolejności bilety na piątą rundę Indywidualnych Mistrzostw Świata w sezonie 2019 przez 48 godzin mogli nabyć posiadacze karnetów na przyszłoroczne mecze Betardu Sparty Wrocław na Stadionie Olimpijskim. Obiekt po ostatniej modernizacji i późniejszym dołożeniu krzesełek może pomieścić około 13 tysięcy widzów. Tymczasem już po dwóch godzinach otwartej sprzedaży pozostały ledwie cztery tysiące wejściówek. Dobę później WTS za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował, że wszystkie krzesełka zostały zajęte. Wciąż dostępne są natomiast ostatnie bilety na miejsca stojące.

  – Wspaniale jest obserwować to, jak wielkim wsparciem kibiców cieszy się cykl oraz nasza decyzja o powrocie do Wrocławia. Wyprzedanie wszystkich miejsc siedzących w tak krótkim czasie jest absolutnie niesamowitym wydarzeniem. To zdecydowanie najszybsza sprzedaż w historii tego sportu! Już nie mogę doczekać się sierpnia i wspaniałej atmosfery na wrocławskim stadionie – mówi Torben Olsen, dyrektor zarządzający BSI, która jest promotorem cyklu FIM Speedway Grand Prix.

  Opisywany przypadek nie jest pierwszym w stosunkowo niedługiej historii zmodernizowanego Stadionu Olimpijskiego, kiedy bilety na żużlowe zawody wyprzedały się w ekspresowym tempie. System sprzedaży wejściówek na finał PGE Ekstraligi w 2017 roku, kiedy Betard Sparta podejmowała Fogo Unię Leszno, niedługo po uruchomieniu zawiesił się, nie wytrzymując ogromnego zainteresowania kibiców. Kiedy wznowiono dystrybucję, pozostałe 10 tysięcy biletów rozeszło się w niecałą godzinę.

  „Na Stadionie Miejskim są 42 tysiące miejsc. Nie, nic nie sugeruję...” – napisał jeden z internautów na profilu Betardu Sparty na Facebooku. Zważając na zainteresowanie żużlem w regionie po modernizacji Stadionu Olimpijskiego, można wnioskować, że obiekt, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywają piłkarze Śląska Wrocław, mógłby wypełnić się do ostatniego miejsca sympatykami czarnego sportu. Najlepszym przykładem, że żużel może zgromadzić na trybunach dziesiątki tysięcy kibiców, jest warszawska runda Grand Prix. W 2018 roku zwycięstwo Taia Woffindena na PGE Narodowym oglądało 55 tys. osób. Płyta obiektu we Wrocławiu zajmuje jednak mniejszą powierzchnię niż ta w stolicy, co nie pozwala na ułożenie pełnowymiarowego toru żużlowego.

  SPORTOWIEC i TRENER ROKU 2018. W czwartek 20 grudnia zakończyliśmy głosowanie w etapie powiatowym. W piątek (21.12) rozpoczęliśmy głosowanie finałowe. Wszyscy kandydaci na Wasze wsparcie czekają do 28 grudnia, do godz. 21.

  KLIKNIJ i wybierz kategorię:

  Sportowiec Junior Roku – dziewczęta
  Sportowiec Junior Roku – chłopcy
  Najpopularniejszy Sportowiec Roku – kobiety
  Najpopularniejszy Sportowiec Roku – mężczyźni
  Trener Roku
  Drużyna Roku
  Działacz Sportowy
  Szkółka Piłkarska
  Trener Personalny i Fitness
  NAJLEPSZY sportowiec 2018
  NAJLEPSZY trener 2018


  Dołącz do wydarzenia na Facebooku i obserwuj plebiscyt na bieżąco
  ->> KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE:  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia