MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Biskup diecezjalny wspiera medyków z Gorzowa modlitwą i darami. Poświęcone krzyże zawisły w szpitalnych salach

rd
Krzyże zawisły już w szpitalu zakaźnym w Gorzowie.
Krzyże zawisły już w szpitalu zakaźnym w Gorzowie. Materiały szpitala w Gorzowie.
W piątek, 27 marca, biskup ordynariusz Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej Tadeusz Lityński przekazał jednoimiennemu szpitalowi zakaźnemu w Gorzowie poświęcone krzyże. Mają być duchowym wsparciem i uzupełnieniem leczenia pacjentów podejrzanych o zakażenie i zakażonych wirusem SARS-CoV-2, a także darem dla personelu lecznicy. Krzyże zawisły w szpitalnych oddziałach.

- Bardzo dziękujemy księdzu biskupowi za ten ważny gest - mówi prezes gorzowskiej lecznicy Jerzy Ostrouch, który odebrał dar . - Nie możemy zapominać, że dla wielu naszych pracowników i pacjentów obecność krzyża w miejscu ich pobytu ma ogromne znaczenie, bo w tych trudnych dla siebie chwilach potrzebują opieki medycznej i też wsparcia duchowego.

Ksiądz biskup zapewniał, że pamięta o nich w swoich modlitwach.

Na ręce prezesa biskup Tadeusz Lityński przekazał list skierowany do pracowników służby zdrowia. Czytamy w nim:

„Ostatnie tygodnie pozwalają naszej społeczności wyraźniej dostrzec, że bez Państwa codziennej służby, życie nasze jest niemożliwe. Życie każdego człowieka jest wielkim darem Bożym i dlatego jest ono święte. Dziękuję za poświecenie dla drugich, by chronić, leczyć i ratować życie.

Bycie pracownikiem służby zdrowia ma za zadanie ulżyć cierpieniu bliźniego. Dzisiaj trudnym doświadczeniem człowieka jest strach przed zakażeniem, który zapewne i Wam towarzyszy. Stąd nie sposób wyrazić wdzięczności za heroizm Państwa posługi. Kierując codziennie swoje kroki do placówek medycznych, przychodni, pozostawiacie w domach Waszych bliskich, ale oczekują na Was inni bliscy – chorzy, cierpiący, pacjenci. Pragnę w tym miejscu podziękować za ofiarną służbę we wszystkich przestrzeniach, zarówno administracyjnych jak i w bezpośrednim kontakcie z bliźnim. Dziękuję, że Państwa codzienna szlachetna postawa rodzi świadectwo ewangelicznego samarytanina.

Do Państwa dyspozycji pozostają kapelani szpitalni. Niech Patronowie Służby Zdrowia wypraszają odwagę oraz potrzebie siły w codziennej służbie. Zachęcam do umacniania ducha modlitwą oraz uczestnictwem od 27 marca w „Rekolekcjach dla pracowników służby zdrowia w erze koronawirusa” na stronie internetowej Krajowego Duszpasterstwa Zdrowia (kdsz.pl).

Święta Matka Teresa z Kalkuty, która codzienną służbą przywracała nadzieję cierpiącym i porzuconym powiedziała kiedyś: „Nie martw się tak bardzo problemami, jakimi żyje świat, ale po prostu odpowiadaj na potrzeby konkretnych ludzi.” 4

Niech Maryja Uzdrowienie Chorych wspiera Waszą codzienną walkę, niech pochylając się nad każdym chorym, weźmie zarazem pod swą matczyną opiekę każdego lekarza, pielęgniarkę, ratownika medycznego i cały personel medyczny, zwłaszcza szpitali zakaźnych, które podejmują aktualnie heroiczną walkę z zagrożeniem.”

Modlitwa w intencji pracowników służby zdrowia i list do nich skierowany to nie jedyne wsparcie udzielone przez diecezję zielonogórsko-gorzowską. Szpital otrzymał dziś również 40 litrów płynu dezynfekcyjnego. W ubiegłym tygodniu decyzją biskupa Lityńskiego część pieniędzy zebranych w kościołach w niedzielę poprzedzającą Światowy Dzień Chorego trafi do oddziałów zakaźnych funkcjonujących na terenie diecezji, w tym także do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Gorzowie.

Zobacz wideo: Plac św. Piotra zamknięty. Audiencja generalna transmitowana przez watykańskie media

wideo: STORYFUL

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT MINUTA PO MINUCIE

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Gazety Lubuskiej i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska