Błaszczykowski z pierwszym trafieniem dla Fiorentiny

AIP
Jakub Błaszczykowski strzelił bramkę dla Fiorentiny w meczu 5. kolejki ligi włoskiej z Bologną, wygranym przez gospodarzy 2:0.

Kuba po wyleczeniu kontuzji barku powrócił do składu swojej nowej drużyny. Rozegrał cały mecz. W 71. minucie wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska i mocnym strzałem pokonał Antonio Mirante.

9 minut później wynik spotkania ustalił Nikola Kalinić, który wszedł na boisko w 56 minucie, zastępując Khoumę Babacara. Błaszczykowski, wypożyczony 31 sierpnia z Borussii Dortmund, rozegrał drugi mecz ligowy w barwach Fiorentiny - pierwszy w pełnym wymiarze czasowym. Zadebiutował w niej 12 września 10-minutowym występem w spotkaniu z Genoą.

W tabeli prowadzi Inter Mediolan (15 punktów) przed właśnie Fiorentiną (12) i Sassuolo (11). Bologna plasuje się na 18., czyli trzecim od końca miejscu w tabeli (3 punkty).

Przeczytaj też: Ewa Minge będzie pomagać chorym na raka. W Zielonej Górze powstaje "Dom Życia"