MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Blisko 47 milionów złotych na wsparcie lubuskich przedsiębiorców. Jak zdobyć pieniędze?

Leszek Kalinowski
Wideo
od 12 lat
Blisko 47 mln zł trafi do lubuskich przedsiębiorców, by ich firmy stały się jeszcze bardziej konkurencyjne. Pieniądze przeznaczone będą na szkolenia, kursy i doradztwo. Dzięki temu firmy będą korzystały z jeszcze nowocześniejszych technologii i będą wymyślały innowacyjne produkty. Nabór na bony rozwojowe rozpocznie się we wrześniu.

We wtorek w siedzibie Agencji Rozwoju Regionalnego przy ul. Bohaterów Westerplatte w Zielonej Górze odbyła się uroczystość podpisania umowy o dofinansowanie projektu pod nazwą „Lubuskie Bony Rozwojowe”. W ramach tego przedsięwzięcia wsparcie szkoleniowe otrzymają lubuscy przedsiębiorcy, pracodawcy i ich pracownicy.

W siedzibie Agencji Rozwoju Regionalnego w Zielonej Górze odbyła się uroczystość podpisania umowy o dofinansowanie projektu pod nazwą „Lubuskie Bony Rozwojowe”

Blisko 47 milionów złotych na wsparcie lubuskich przedsiębio...

Z bonu rozwojowego może skorzystać 4,5 tysiąca pracowników lubuskich przedsiębiorstw

Liderem projektu jest Zachodnia Izba Przemysłowo - Handlowa w Gorzowie Wlkp., partnerem merytorycznym Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze, a partnerem technicznym Centrum Technologii Internetowych CTI sp. z o.o. w Zielonej Górze.
Marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński podkreślał, że to duży program i duże działanie finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
- Współpraca polega na tym, że postanowiliśmy połączyć siły z organizacjami otoczenia biznesu. Uważamy, że jest to dobra formuła, ponieważ ta oferta skierowana do lubuskich przedsiębiorców będzie prowadzona przez tych, którzy skupiają przedsiębiorców i znają ich potrzeby, będą w stanie stworzyć oferty szkoleniowe, edukacyjne, podnoszące ich kwalifikacje – podkreśla marszałek.
Planuje się, że z tego projektu skorzysta 4,5 tysiąca pracowników.

Dwa subregiony: zielonogórski i gorzowski

Prezes Zarządu Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gorzowie Wlkp. Jerzy Koralewicz mówi, że projekt zaplanowany jest na pięć lat. Firma może więc szkolenia rozłożyć w czasie, by jak najefektywniej podnieść jakość personelu. Co warto podkreślić, z bonów rozwojowych po raz pierwszy mogą też skorzystać duże przedsiębiorstwa.
W przypadku tego projektu województwo lubuskie zostało podzielone na dwa podregiony: subregion zielonogórski i subregion gorzowski.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska