Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Boisk z Orlików nie będzie, ale wybudujemy je z własnych pieniędzy

LESZEK KALINOWSKI 0 68 324 88 74 [email protected]
Kilka miesięcy temu z nowego boiska cieszyli się uczniowie SP-15 i zorganizowali na otwarcie festyn. - My też tak chcemy - mówią ci, którzy muszą ćwiczyć na dziurawym asfalcie
Kilka miesięcy temu z nowego boiska cieszyli się uczniowie SP-15 i zorganizowali na otwarcie festyn. - My też tak chcemy - mówią ci, którzy muszą ćwiczyć na dziurawym asfalcie fot. Mariusz Kapała
Nie tylko uczniowie Gimnazjum nr 6 z niecierpliwością czekają na nowe boisko. W kolejce po godziwe warunki na lekcjach wychowania fizycznego stoją młodzi ludzie z Gimnazjów nr 7 oraz Zespołu Szkół Ekologicznych, Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych, Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych.

Dlaczego teraz stracili nadzieję? Bo Orliki odfrunęły. Ale wróćmy do początku. We wstępnym projekcie budżetu na ten rok miasto zaplanowało tylko dwa Orliki: przy parafii pw. Św. Alberta (ul. Źródlana) oraz przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych.

- My naciskaliśmy, by boisk zrobić więcej. Przy Gimnazjach nr 6 i 7 oraz ekologu i elektroniku. Za własne pieniądze - przypomina radny PiS Jacek Budziński. - Wówczas prezydent zaproponował, by i dla tych placówek postarać się o Orliki. Podał przykład Łodzi, w której z programu rządowego powstało kilkanaście takich obiektów. Radni prawicy, choć mieli wątpliwości, zgodzili się. Okazało się jednak, że Zielona Góra dostała dofinansowanie tylko na jednego Orlika, przy ul. Źródlanej
Co dalej? Zdaniem Budzińskiego, mamy małe szanse na wsparcie z Orlika. W rezerwie jest dziewięć samorządów, w tym m.in. Gubin i Krosno Odrzańskie.
- Nie ma takiej opcji, byśmy z tej puli dostali pieniądze na pozostałych pięć boisk - podkreśla.

- Liczymy, że będziemy mieli cztery Orliki - z optymizmem mówi wiceprezydent Wioleta Haręźlak. - Poza tym są jeszcze inne programy, z których możemy skorzystać, jak choćby ,,Blisko boisko". Wnioski mamy już przygotowane. I na pewno będziemy się starać o dofinansowanie. A jeśli się nie uda?
Na każde z boisk zostało zapisane 834 tys. zł jako wkład własny do Orlika. Za nie plus dofinansowanie miał powstać kompleks boisk z zapleczem socjalnym.

- Teraz za ten nasz wkład własny możemy zrobić po boisku przy wspomnianych szkołach. U nas, w III LO, takie kosztowało 600 tys. zł, więc nie ma obaw, że pieniędzy zabraknie - dodaje J. Budziński.

Wiceprezydent W. Haręźlak podkreśla: - Chcielibyśmy, by w tym roku przy wszystkich szkołach powstały te boiska. Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, by tak się stało

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska