Brawo! Absolwenci medycyny Uniwersytetu Zielonogórskiego zdali egzamin lekarski najlepiej w Polsce!!!

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Absolutorium pierwszych absolwentów medycyny na Uniwersytecie Zielonogórskim
Absolutorium pierwszych absolwentów medycyny na Uniwersytecie Zielonogórskim Leszek Kalinowski
Absolwenci medycyny na Uniwersytecie Zielonogórskim zdali najlepiej w kraju egzamin lekarski. Jest on jednakowy dla wszystkich uczelni, w których można studiować medycynę. W Zielonej Górze przystąpili do niego wszyscy absolwenci i wszyscy go zdali. I to jeszcze jak?! Gratulacje!

Wszyscy absolwenci medycyny Uniwersytetu Zielonogórskiego, a było ich 51, zdali egzamin lekarski. Najlepiej w Polsce.
Średnia z ich egzaminu wyniosła 166,8 pkt. (min. 142 – max 177 pkt.)

Absolwenci medycyny w Zielonej Górze. Pierwszy rocznik

To pierwsi absolwenci tego kierunku uruchomionego na UZ sześć lat temu. Choć wiele osób powątpiewało w powodzenie medycyny w Zielonej Górze, to okazało się, że niesłusznie. Nie dość, że o jedno miejsce walczy tu co roku co najmniej 40 osób, to jeszcze po sześciu latach studiowania żacy udowodnili, że to bardzo dobre miejsce, by przygotować się do zawodu lekarskiego. Nasi absolwenci uzyskali najlepsze wyniki w kraju, pozostawiając w tyle takie renomowane uczelnie jak Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Warszawski Uniwersytet Medyczny czy Uniwersytet Jagielloński.
Na podium poza nami znaleźli się studenci medycyny z Białegostoku i Poznania.

Absolutorium pierwszych absolwentów medycyny na Uniwersytecie Zielonogórskim

Brawo! Absolwenci medycyny Uniwersytetu Zielonogórskiego zda...

Lekarski Egzamin Końcowy LEK

Jak powiedział prorektor ds. Collegium Medicum UZ – prof. dr hab. n. med. Maciej Zabel - bardzo nas to cieszy, tym bardziej że patrząc na wyniki minimum byli oni zdecydowanie lepsi od wszystkich innych zdających egzamin ze wszystkich uczelni medycznych w kraju. Świadczy to dobrze o zaangażowaniu zarówno studentów, jak i kadry.
Miłosz Trojanr przyjechał studiować medycynę w Zielonej Górze ze wschodu Polski. Nigdy nie żałował tej decyzji.
- Wynik egzaminu potwierdził moją wcześniejszą subiektywna opinię, że wybór Uniwersytetu Zielonogórskiego był dobrą decyzją. Byliśmy pierwszym rocznikiem studiującym kierunek lekarski na tej uczelni, a mimo to dzięki zaangażowaniu władz wydziału oraz całej kadry dydaktycznej nie odczuliśmy trudności z tego wynikających – podkreśla Miłosz Trojnar. - Nawet w trakcie pandemii, przez większość czasu mieliśmy zajęcia w szpitalu. Tak wysoki wynik egzaminu nie byłby możliwy do uzyskania bez dużego wsparcia kadry, która z pasją przekazywała nam swoją wiedzę.
Co dalej? Jak zdarza nam Miłosz Trojnar - od października rozpoczyna 13-miesięczny staż podyplomowy w Krakowie.
- Jest położony bliżej miejsca, z którego pochodzę - mówi.

Absolutorium pierwszych absolwentów medycyny na Uniwersytecie Zielonogórskim
Absolutorium pierwszych absolwentów medycyny na Uniwersytecie Zielonogórskim Leszek Kalinowski

Absolwenci medycyny są najlepszym prezentem na 20. urodziny UZ

Prof. Agnieszka Ziółkowska, dziekan Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego, przyznaje, że jest pod dużym wrażeniem wyników absolwentów UZ. To niezwykle radosna informacja. Ale dodaje, że od początku kadra mocno wierzyła w sukces studentów. Pani dziekan podkreśla, że Lekarski Egzamin Końcowy (LEK) jest bardzo ważny. Bo to egzamin państwowy konieczny do uzyskania pełnego prawa wykonywania zawodu lekarza w Polsce. Umożliwia też aplikację na specjalizację w kształceniu podyplomowym.
Terminy LEK wyznacza się corocznie w dniach 15–30 września (sesja jesienna) i 15–28 lutego (sesja wiosenna). Czas trwania egzaminu wynosi 4 godziny. Egzamin składa się z 200 zadań zamkniętych z 1 werstraktorem i 4 dystraktorami. Dla uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu konieczne jest zdobycie co najmniej 56% maksymalnej liczby punktów z testu.
Już podczas absolutorium rektor UZ, prof. Wojciech Strzyżewski powiedział do pierwszych absolwentów medycyny: - Jesteście dla nas najlepszym prezentem na 20. urodziny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zobacz wideo - Mistrzostwa Polski Studentów Medycyny w Szyciu Chirurgicznym w Zielonej Górze

Promocje doktorskie i habilitacyjne na Uniwersytecie Zielonogórskim - Zielona Góra - 20 listopada 2019

ZIELONA GÓRA: Promocje doktorskie i habilitacyjne na Uniwers...

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

p
pacjent "testowy"
No to jakaś tragedia!?
Dodaj ogłoszenie