Brawo gorzowianki! Pokonały CCC Polkowice i dalej grają o awans do finału play off Energa Basket Ligi

Andrzej Flügel
Gorzowskie koszykarki w półfinałowej serii play off przegrywają z CCC Polkowice 1:2. Piotr Kaczmarek/AZS AJP Gorzów
W trzecim meczu półfinału play off w Energa Basket Lidze Kobiet PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów wykorzystała atut własnej hali i pokonała CCC Polkowice. Gorzowianki w serii do trzech zwycięstw przegrywają 1:2 i wciąż mają szansę na awans do finału rozgrywek. Czwarty mecz w czwartek (1 kwietnia), również w Gorzowie.

Polska StrefaInwestycji Enea Gorzów - CCC Polkowice 91:82

• Kwarty: 22:20, 23:25, 26:19, 20:18.
  • PolskaStrefaInwestycji Enea: Walker-Kimbrough 25 (3), Kaczmarczyk 13 (3), Hristova 14, Owczarzak 11 (3), Gustafson 11 oraz: Green 14, Dźwigalska 3 (1).
  • CCC: Elenberg-Wiley 25 (3), Hampton 21 (3), Stanković 18, Gretchen 3, Gajda 2 oraz: Nacickaite 10 (1), Telenga 3, Kantzy 0.
  • Stan rywalizacji: 2:1 dla CCC.

Po dwóch zdecydowanych zwycięstwach w Polkowicach ekipa CCC przyjechała do Gorzowa z zamiarem odniesienia trzeciego i przygotowywania się do finału. Gorzowianki mocno się jednak zmobilizowały, by pokrzyżować plany rywalkom i doprowadzić do czwartego meczu.

Pierwsza połowa była bardzo ciekawa. Obie drużyny ostro walczyły pod koszami, dominowały szybkie akcje i rzuty. Gorzowianki dobrze zaczęły, bo w 3 min po rzucie wolnym Agnieszki Kaczmarczyk było 9:4. Rywalki jednak szybko odrobiło straty. Do końca pierwszej kwarty była to walka „kosz za kosz”. Prowadziły gospodynie, a polkowiczanki goniły. Kiedy na początku drugiej kwarty po rzucie Kaczmarczyk było 27:20 wydawało się, że jest szansa, by mocniej nacisnąć CCC i odskoczyć na jeszcze większą odległość. Jednak przyjezdne szybko zniwelowały stratę. Od tego momentu niemal każda akcja przynosiła zmianę wyniku, kilka razy był remis. Oba zespoły grały bardzo ofensywnie, a wynik 45:45, z którym schodziły na przerwę, zapowiadał wielkie emocje w drugiej połowie.

Emocje były, głównie z powodu dobrej gry gorzowianek. Do ofiarnej walki pod koszami dołożyły „trójki”, które wreszcie zaczęły im wpadać. Przez kilka minut trzeciej kwarty wynik oscylował wokół remisu. Jednak w 26 min po „trójce” Dominiki Owczarzak miejscowe prowadziły 58:52. Potem nie tylko potrafiły utrzymać przewagę, ale jeszcze ją powiększyć. W 32 min po trafieniu Shatori Walker-Kimbrough wygrywały różnicą dziesięciu punktów. Rywalki próbowały, starały się, ale z tak grającym zespołem gorzowskim nie miały szans i zwycięstwo stało się faktem. W serii play play off (do trzech zwycięstw) prowadzi więc CCC 2:1. W czwartek (1 kwietnia) o godz. 18.00 czwarty mecz tych zespołów. Transmisja telewizyjna w serwisie tvcom.pl.

Zespoły pięknych cheerleaderek od lat uatrakcyjniają mecze koszykarskiej Energa Basket Ligi. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wraz z kibicami z hal zniknęły też tańczące dziewczyny. Ale nie wszędzie. Ostatnio cheerleaderki były ozdobą spotkania koszykarzy Enei Zastalu BC Zielona Góra w Gdyni. Tam zastalowcy rywalizowali z ekipą miejscowej Arki.Obejrzyjcie na zdjęciach cheerleaderki na meczu Arka Gdynia – Zastal Zielona Góra >>>>POLECAMY: Pamiętacie radość po tym, jak Zastal Zielona Góra awansował do ekstraklasy?ZOBACZ TEŻ: Mistrz, mistrz, Stelmet mistrz! Pamiętacie ten wielki triumf nad Turowem?POLECAMY: Takie fajne programy kolekcjonowali kiedyś kibice w Zielonej GórzeWIDEO: Quinton Hosley, był zawodnikiem Zastalu Zielona Góry

Piękne cheerleaderki tańczyły na meczu koszykarzy Enei Zasta...