Brawo lubuscy kickbokserzy! Zawodnicy z Zielonej Góry i Gorzowa wywalczyli 27 medali mistrzostw Polski w wersji full contact

Szymon Kozica
Brązowy medalista Dawid Tucholski oraz mistrzowie Polski Kacper Frątczak i Wiktoria Gościak z Akademii Sportów Walki Knockout Zielona Góra ASW Knockout Zielona Góra
27 medali (10 złotych, 9 srebrnych i 8 brązowych) wywalczyli lubuscy kickbokserzy na mistrzostwach Polski w wersji full contact, które zakończyły się w niedzielę (20 czerwca) w Szczecinku. Na podium stawali zawodnicy reprezentujący SKF Boksing Zielona Góra, ASW Knockout Zielona Góra, UKS Dragon Gorzów, Sporty Walki Gorzów i KS Bulldog Gorzów.

Najwięcej, bo po 9 medali wywalczyli kickbokserzy SKF Boksing Zielona Góra i UKS Dragon Gorzów. Pierwsi sięgnęli po 5 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy krążek, drudzy - odpowiednio - po 1, 3 i 5.

17-letnia debiutantka Wiktoria Gościak mistrzynią Polski

„Trzyosobowa reprezentacja naszego klubu wywalczyła trzy medale: dwa złote oraz jeden brązowy. Wyśmienicie zaprezentowała się debiutantka, 17-letnia Wiktoria Gościak, która w pojedynku finałowym w kat. 52 kg junior starszy pokonała jednogłośnie na punkty rywalkę z Łukowa. Tym samym wywalczyła tytuł mistrzyni Polski” - relacjonuje Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra na swoim profilu na Facebooku. I dodaje:

„Niepokonany Kacper Frątczak utrzymuje dobrą passę wygranych walk przed czasem. Nie inaczej było w Szczecinku. Popularny „Chini” rywalizował w kat. 86 kg senior, pokonując w półfinale zawodnika z Suwałk przed czasem, aby w starciu finałowym ciężko znokautować rywala z Kurzętnika. Był to 22. tytuł mistrza Polski w karierze Frątczaka”.

Złoto, srebro i brąz to dorobek KS Bulldog Gorzów. Trener Tomasz Bagrowski zabrał ze sobą troje zawodników, z których każdy znalazł się na podium. Po tytuł mistrza Polski po raz kolejny z rzędu sięgnął Piotrek Żmijak, który był bezkonkurencyjny w kategorii junior młodszy 57 kg. Nasz zawodnik, podobnie jak w ubiegłym roku, w finale pokonał Sebastiana Podejkę z KS Dragon Gorzów - informuje KS Bulldog Gorzów.