1/4
Mamy kolejny medal! W finale Igrzysk Paraolimpijskich w Rio...

Brązowy medal Kamili Kubas na Igrzyskach Paraolimpijskich 2016 w Rio de Janeiro [ZDJĘCIA]

Mamy kolejny medal! W finale Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w parakajakarstwie Kamila Kubas zdobyła brązowy medal.

W konkurencji KL1 na dystansie 200 m uzyskała czas 1:00,232. Mistrzynią paraolimpijską została Janette Hippington (GBR) 0:58,874.

Kamila Kubas będąc pełnosprawną kajakarką odnosiła swoje pierwsze sukcesy. Niestety wypadek spowodował, że musiała przesiąść się na wózek inwalidzki. Po wielu latach powróciła do swojej ukochanej dyscypliny sportowej i z wielkim zapałem i wytrwałością podjęła się nowego wyzwania traktując parakajakarstwo bardzo profesjonalnie. Jak widać są tego efekty.

2/4
W konkurencji KL1 na dystansie 200 m uzyskała czas 1:00,232....

3/4
Kamila Kubas będąc pełnosprawną kajakarką odnosiła swoje...

4/4
Trenerem Kamili Kubas jest Jan Durczak, który jest jej...

Trenerem Kamili Kubas jest Jan Durczak, który jest jej trenerem od początku, również wtedy, gdy startowała wśród pełnosprawnych.

W przygotowania Kamili Kubas do igrzysk zaangażowana była również trener Renata Klekotko, szczególnie podczas zgrupowań zagranicznych.