Brązowy medal zielonogórzan

flig
Grupowe zdjęcie medalistów
We włoskim Lignano odbyły się mistrzostwa Europy niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

W skład reprezentacji Polski wchodzili zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego Start w Zielonej Górze, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka, Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki, którzy zdobyli złoty medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku. W swojej koronnej konkurencji w grze drużynowej w bardzo mocno obsadzonej grupie schorzeń ósmej zdobyli brązowy medal mistrzostwa Europy.

W grupie eliminacyjnej zwyciężyli bez problemu pokonując reprezentację Belgii, późniejszych mistrzów Europy 3:0, wygrali również z Ukrainą 3:2. W ćwierćfinale byli zdecydowanie lepsi od Słowaków, których pokonali 3:0. W półfinale po bardzo zaciętym i trwającym długo meczu przegrali z Węgrami 2:3. W grupie zwyciężyli Belgowie, srebrny medal przypadł Węgrom. W klasyfikacji indywidualnej naszym zawodnikom nie powiodło się, gdyż przegrali swoje mecze w grupach eliminacyjnych, nie awansując do dalszych rozgrywek.

W Mistrzostwach udział wziął również jeszcze jeden nasz zawodnik: Tomasz Jakimczuk startujący na wózku inwalidzkim. Podopieczny trenera Jacka Kaczmarka po raz pierwszy uczestniczył w tak prestiżowej imprezie. W grze zespołowej wraz z zawodnikiem Rafałem Czuperem (Start Białystok) zajął miejsce V-IX.