Brązowy medal zielonogórzanina na mistrzostwach w Portugalii

Redakcja
Mirosław Rosiński zdobył brązowy medal w konkurencji LTA V1 – kanadyjka 200
Mirosław Rosiński zdobył brązowy medal w konkurencji LTA V1 – kanadyjka 200 Romuald Schmidt
W dniach 13 -17 czerwca 2013 r. w miejscowości Montemor-o-Velgho w Portugalii odbyły się Mistrzostwa Europy w sprincie kajakowym. Obok sportowców pełnosprawnych wystartowali równolegle zawodnicy niepełnosprawni. W Portugalii wystąpiła 5-cio osobowa reprezentacja narodowa parakajakarzy, w tym dwóch zawodników Zrzeszenia Sportowo - Rehabilitacyjnego "Start" w Zielonej Górze. Jeden z nich Mirosław Rosiński zdobył brązowy medal w konkurencji LTA V1 - kanadyjka 200m. Jego czas 0:57,590 był minimalnie słabszy od czasu zdobywcy srebrnego medalu reprezentanta Rosji Borkuta K. 0:57,150 i czasu złotego medalisty Brytyjczyka Tweedy M. (0:56,010). Drugi z zielonogórzan Mateusz Surwiło, wicemistrz świata z 2012r., podopieczny trenera Pawła Łukaszewicza w bardzo silnie obsadzonej grupie LTA - 200m po bardzo wyrównanym wyścigu uplasował się na V miejscu uzyskując czas 0:45,47. W ogólnej punktacji medalowej reprezentacja Polski zajęła II miejsce z 5-cioma medalami (2-1-2) wyprzedzona przez Wielką Brytanię z 8-mioma medalami (5-2-1).

Materiał oryginalny: Brązowy medal zielonogórzanina na mistrzostwach w Portugalii - Gazeta Lubuska