BTŻ znów na podium, są nowe twarze [ZDJĘCIA]

Krzysztof Wypijewski
W sobotę w Bydgoszczy odbyła się 2. runda indywidualnych mistrzostw Polski w klasie 80-125 cc. Ścigali się także chłopcy, którzy nie posiadają jeszcze licencji "MŻ"

W dwóch kategoriach ścigało się aż 7 zawodników Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego.

2. rundę IMP wygrał Wojciech Fajfer z Wawrowa (15 pkt). Drugi był Wiktor Przyjemski z BTŻ (13), na najniższym stopniu podium stanął jego klubowy kolega - Krzysztof Lewandowski (12).

Liderem klasyfikacji generalnej IMP jest Przyjemski (28 pkt), który wygrał inauguracyjną rundę w Rybniku. Fajfer i Lewandowski (był drugi w Rybniku) zajmują ex aequo 2. miejsce (po 26 oczek).

W sobotę nad Brdą ścigali się także zawodnicy, którzy nie posiadają jeszcze licencji. Turniej wygrał Bartosz Lewandowski z Wawrowa (15 pkt). Drugi był Mikołaj Duchiński z Torunia (13 pkt), trzecie miejsce zajął Krystian Gręda z Wawrowa (13 pkt).

O pechu może mówić Maksymilian Pawełczak. Zawodnik BTŻ Bydgoszcz jako jedyny pokonał Lewandowskiego, uzbierał 13 oczek, ale uplasował się tuż za podium. Wszystko dlatego, że miał mniej wygranych wyścigów od Duchińskiego, z kolei z Grędą przegrał bezpośredni pojedynek.

11. miejsce zajął Oskar Funtowicz (4 oczka), dla którego był to debiut w zawodach. Mogło być lepiej, gdyby nie wywrotka w 16. wyścigu na 2. pozycji.

4 punkty uzbierał też inny zawodnik BTŻ - Maciej Kurzawski (12. pozycja).

Trzynaste miejsce zajął Kacper Tuczkowski (3 pkt), a czternaste Wiktor Jasiński (2). To nowe twarze w "żużlowym przedszkolu" prowadzonym przez trenera Jacka Woźniaka. Obaj - podobnie, jak Funtowicz, który trenuje trzeci sezon - debiutowali w oficjalnych zawodach.

W niedzielę na bydgoskim minitorze odbędzie się 2. runda Pucharu Polski Par Klubowych w klasie 80-125 cc; później turniej indywidualny dla zawodników bez licencji. Początek o godz. 11.00, wstęp darmowy.

Materiał oryginalny: BTŻ znów na podium, są nowe twarze [ZDJĘCIA] - Express Bydgoski