Zamknij

Gazeta Lubuska

Budowa drugiej nitki obwodnicy Międzyrzecza na trasie S3. Kiedy koniec prac?

obwodnica Międzyrzecza

Mariusz Kapała

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/12] Następne

Kończą się prace przy budowie obwodnicy Międzyrzecza, która będzie częścią trasy S3

Trasa S3 w Lubuskiem przypomina teraz w dużej mierze jeden wielki plac budowy. Nie inaczej jest na obwodnicy Międzyrzecza. Tu trwa budowa drugiej nitki tej drogi. Na czym polega inwestycja i kiedy planowany jest jej koniec?

102 mln zł - tyle będzie kosztowała budowa drugiej nitki obwodnicy Międzyrzecza. Będzie one jednocześnie częścią lubuskiego odcinka trasy S3. Druga nitka będzie miała długość 6,37 km. Prace przy budowie drogi rozpoczęto w listopadzie 2014 r. - Są utrudnienia, zamknięto jeden węzeł, bywa, że tworzą się korki. Ale trzeba to przecierpieć, jak otworzą drogę, to będzie się po niej śmigać jak po stole - mówi Alfred Wojkowski, zawodowy kierowca auta dostawczego.

Po zakończeniu inwestycji cała obwodnica Międzyrzecza będzie miała dwie jezdnie w każdą stronę, a każda z nich po dwa pasu ruchu. Szerokość jednego pasa ruchu wyniesie 3,5 m, do tego dochodzi 2,5 m pasa awaryjnego.

Zobacz też: Budowa S3 w Lubuskiem. Kiedy pojedziemy nad morze bez stania w korkach?

Co ciekawe, obwodnica Międzyrzecza przechodzi m. in. przez teren rekultywowanego wysypiska śmieci. Używane było ono w latach 1974-1992. Wysypisko utworzono w niecce po dawnym wyrobisku piasku i żwiru. W okolicy obwodnicy znajduje się też teren dawnego cmentarza żydowskiego, z którym z kolei sąsiadują mogiły żołnierzy radzieckich. Obwodnica prowadzi też przez tereny zalewowe rzeki Obry, a dalej na południe prowadzi w sąsiedztwie terenów, użytkowanych rolniczo. W okolicy węzła Międzyrzecz Południe obwodnica przecina z kolei drogę czołgową, która prowadzi na teren poligonu wojskowego.

Prace przy obwodnicy Międzyrzecza są już mocno zaawansowane. Zgodnie z planem mają się zakończyć w maju 2017 r., ale wykonano już tak dużo prac, iż mieszkańcy spekulują, że otwarcie drogi może nastąpić wcześniej.

Zobacz też: Prace przy budowie S3 w Lubuskiem [ZDJĘCIA]Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy