Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budżet Obywatelski 2021 w Gorzowie. Co mogą wybudować na Górczynie?

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Wzdłuż ul. Witosa mogłoby powstać 70 miejsc parkingowych.
Wzdłuż ul. Witosa mogłoby powstać 70 miejsc parkingowych. Google Street View
Chodniki przy Bohaterów Lenino czy Szwoleżerów. Parkingi przy Witosa czy przy Racławickiej. Takie są pomysły na inwestycje w budżecie obywatelskim na Górczynie w Gorzowie.

Budżet obywatelski to pula pieniędzy, o przeznaczeniu której mogą decydować sami mieszkańcy. W przyszłym roku gorzowianie będą mieli do wydania 441 tys. zł w każdym z dziesięciu rejonów miasta.

Trwa głosowanie...

Czy choć raz w życiu głosowaliście na budżet obywatelski?

Jednym z tych rejonów jest Górczyn. O realizację będzie tu walczyło 12 pomysłów. Które zostaną zrealizowane? To będzie zależało od mieszkańców. Jeśli pomysłodawcy dogadają się między sobą, mogą tak połączyć swoje pomysły, by maksymalnie wykorzystać pulę pieniędzy. Jeśli się jednak nie dogadają, będzie trzeba wybrać tylko jedną z nich.

Budżet obywatelski 2021. Pomysły na Górczyn

Najdroższym pomysłem jest budowa oświetlenia przy ul. Marii Juchacz. Na montaż 18 latarni ulicznych wraz montażem linii zasilającej i z odtworzeniem nawierzchni ulicy trzeba byłoby wydać 335,9 tys. zł.

290,8 tys. zł może z kolei kosztować budowa miejsc parkingowych przy ul. Witosa. Od ul. Daszyńskiego do ul. Rataja, a następnie od ul. Rataja do ul. Kwiatkowskiego miałoby powstać około 70 miejsc dla samochodów.

20 miejsc parkingowych między blokami oraz 252 metrów chodnika to z kolei pomysł na ul. Grabskiego. Roboty wycenione są na 163,8 tys. zł.

Kolejny pomysł to przebudowa chodnika przy ul. Bohaterów Lenino (161,4 tys. zł). Do naprawy miałoby pójść około 140 metrów nawierzchni.

Przeczytaj też: Budżet obywatelski 2021 w Gorzowie. Jakie pomysły mają mieszkańcy na Gorzów?

Miejsca parkingowe mogą powstać też przy ul. Racławickiej. Koszt przygotowania terenu dla 14 aut to 131,7 tys. zł.

Z pieniędzy przeznaczonych na budżet obywatelski skorzystają być może także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13. Mieszkańcy chcą, by za 97,1 tys. zł wyremontowane został chodnik przed wejściem do szkoły oraz chodnik wzdłuż drzew w kierunku przedszkola.

Wyremontowany może być też chodnik przy ul. Połanieckiej. Proponowana długość to 125 metrów. Prace kosztowałyby 93 tys. zł.

Przy Połanieckiej być może uda się wybudować także schody. Mieszkańcy chcą, by były one na długości 60 metrów. Koszt? 86,5 tys. zł.

Polecamy również: Basen w Zielonej Górze. To była największa i najdłużej oczekiwana inwestycja w mieście. Wszyscy czekamy, aż znów tam wejdziemy

66 tys. zł miałyby za to kosztować cztery latarnie parkowe w wybiegu dla psów Psia Polana w Parku Górczyńskim.

52,7 tys. zł to z kolei koszt przebudowy istniejących 11 miejsc parkingowych oraz budowa sześciu kolejnych przy ul. Szwoleżerów 9.

Są też pomysły na bardzo dobre rzeczy. 9 tys. zł miałyby kosztować dwa progi zwalniające w formie tzw. poduszek berlińskich. One miałyby powstać na dojeździe do szkoły przy ul. Szwoleżerów.

3,8 tys. zł miałoby natomiast kosztować wymalowanie znaków dla rowerzystów na ul. Czereśniowej.

Jeśli koronawirus pozwoli, spotkania z pomysłodawcami powinny odbyć się pod koniec lata (wersja pesymistyczna zakłada, że będzie to w sposób zdalny). Głosowanie – też internetowe – będzie w pierwszych tygodniach jesieni.

Czytaj również:
Budżet obywatelski 2021 w Gorzowie. Jakie pomysły mają mieszkańcy na Gorzów?

ZOBACZ WIDEO:

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska