Burmistrz Międzyrzecza oskarżony za lampy

DABZaktualizowano 
Gmina wydała na lampy około 110 tys. zł. Za 300 tys. zł mogła zalegalizować samowolkę, ale nie skorzystała z tej możliwości. I teraz będzie musiała rozebrać oświetlenie.
Gmina wydała na lampy około 110 tys. zł. Za 300 tys. zł mogła zalegalizować samowolkę, ale nie skorzystała z tej możliwości. I teraz będzie musiała rozebrać oświetlenie.
Do sądu wpłynie niebawem akt oskarżenia przeciw burmistrzowi Tadeuszowi D.

Sprawa dotyczy lamp przy ścieżce na cmentarz. Sulęcińska prokuratura twierdzi, że gmina wybudowała je bez pozwolenia. I do tego oskarżyła burmistrza o niedopełnienie obowiązków i poświadczenie nieprawdy.

Latarnie postawiono w październiku ub.r., ale w urzędowym dokumencie Tadeusz D. potwierdził, że inwestycję rozpoczęto w grudniu. I teraz grozi mu za to nawet pięć lat więzienia. Jeśli zostanie skazany prawomocnym wyrokiem, lub nawet sąd umorzy warunkowo postępowanie, to burmistrz będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem.

- W piątek akt oskarżenia wysłaliśmy do sądu w Międzyrzeczu - poinformował nas dziś prokurator rejonowy z Sulęcina Janusz Kodź.

Akt oskarżenie nie wpłynął jeszcze do międzyrzeckiego sądu. Czy miejscowa Temida zamierza wyłączyć się z tej sprawy, tak jak wcześniej zrobiła to prokuratura?
- Z decyzją musimy poczekać aż wpłynie akt oskarżenia. To kwestia najbliższych dni - mówi prezes Sądu Rejonowego Ola Ostrowska.

Burmistrz nie chciał wypowiadać się na ten temat, bo - jak stwierdził dziś w telefonicznej rozmowie z dziennikarzem ,,GL'' - nie miał żadnej informacji w przedmiotowej sprawie.

O bulwersującej mieszkańców sprawie już kilka razy pisaliśmy na łamach ,,GL''. Po naszej pierwszej publikacji z mają br. powiatowy inspektor nadzoru budowlanego Ludwik Helbik zawiadomił prokuraturę o popełnieniu przez władze samowoli budowlanej i towarzyszących jej okolicznościach. Przypominamy, że na wniosek prokuratury komornik zajął prywatnego mercedesa T. Dubickiego. o czym pisaliśmy 9 listopada w artykule ,,Komornik u burmistrza''.

Gmina wydała na lampy około 110 tys. zł. Za 300 tys. zł mogła zalegalizować samowolkę, ale nie skorzystała z tej możliwości. I teraz będzie musiała rozebrać oświetlenie. Inspektor nadzoru wydał już dwie decyzje w tej sprawie.

Pierwsza miała jednak proceduralne uchybienia i została uchylona przez nadzór wojewódzki, druga zaś jest jeszcze rozpatrywana, gdyż gmina odwołała się od niej. Jak dziś poinformował nas L. Helbik - decyzja powinna zapaść już w najbliższą środę.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 26

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

w
wiesiek
W dniu 04.12.2007 o 13:38, Zbyszek napisał:

W której radzie nadzorczej siedzisz i ile ci burmistrz płaci? Dubicki rzeczywiście bardzo dobrze sprawuje swoją funkcję:1. przegrana sprawa o bunkry2. spartaczona kanalizacja na ul. Poznanskiej3. spartaczony remont dachu kina i związana z tym katastrofa budowlana4. szkoła w Gorzycy5. działka w parku przemysłowym sprzedana za dziwnie niska cenę6. oświetlenie na cmentarz, które jest, ale w sumie go nie ma7. budynek w Pniewie, który tez jest, ale jakby bezużytecznyMoże o czymś zapomniałem, to proszę dopisać. I chciałbym przypomnieć, że na forum obowiązują pewne zasady, a więc nie obrażaj czytelników mianem "cymbałów", no a groźbą wystrzelania wszystkich powinna się zająć policja lub psychiatra. Pozdrawiam


Ze szkołą w Gorzycy wiąże się jeszcze jedna "ciekawostka". Burmistrz sprzedał nieruchomość za 60 tysięcy a za to wybuduje nową świetlicę dla mieszkańców za 800 tysięcy. Czy ci radni są na prawdę tak głupi i "umoczeni", że takie numery puszczają? Czy ktoś się przygląda "pracy " radnym? Gmina chce zaciągnąć prawie 19 milionów kredytów a rozdawnictwo burmistrza w postaci dotacji, darowizn i innych prezentów sięga prawie 5 milionów. Czy takie działanie można nazwać gospodarnością?
N
Nazwa użytkownika
Zapytaj gościu w ratuszu kto jest przewodniczącym komisji rewizyjnej i niech on tobie odpowie na pytania albo udostępni zbadane już dokumanty.
Z
Zbyszek
W dniu 04.12.2007 o 13:27, kougar napisał:

Ty gościu gadasz jak nawiedzony PiS-owiec!!!! czemu nie jest konsekwentny w innych sprawach ten Nasz Pan Helbik hmm ??!! a po za tym nawet jak zrobił to oświetlenie pod wybory to co w tym złego Pan Dubicki bardzo dobrze sprawuje swoją funkcje jako Burmistrz a są niestety osoby kilku radnych i marni redaktorzy gazetek którzy przez nagłaśnianie zupełnie niepotrzebne chcą wyrównać swoje rachunki prywatne z Panem Tadeuszem - a riposta będzie taka że WYSTRZELAŁ BYM WAS W PIEŃ CYMBAŁY !!!! - TADZIU JESTEM Z TOBĄ !!!!


W której radzie nadzorczej siedzisz i ile ci burmistrz płaci? Dubicki rzeczywiście bardzo dobrze sprawuje swoją funkcję:
1. przegrana sprawa o bunkry
2. spartaczona kanalizacja na ul. Poznanskiej
3. spartaczony remont dachu kina i zwiazana z tym katastrofa budowlana
4. szkola w Gorzycy
5. dzialka w parku przemyslowym sprzedana za dziwnie niska cene
6. oswietlenie na cmentarz, ktore jest, ale w sumie go nie ma
7. budynek w Pniewie, ktory tez jest, ale jakby bezuzyteczny
Może o czymś zapomniałem, to proszę dopisać. I chciałbym przypomnieć, że na forum obowiązują pewne zasady, a więc nie obrazaj czytelników mianem "cymbałów", no a groźbą wystrzelania wszystkich powinna się zająć policja lub psychiatra. Pozdrawiam
k
kougar
W dniu 03.12.2007 o 13:15, fafik napisał:

Obserwatorko! To nie Pan Helbik "namieszał", tylko miłościwie nam panujący burmistrz! I nie wolno o tym zapomninać! Fakty są takie, że Dubicki chciał zdążyć z oświetleniem przed 1 listopada 2006 i przed wyborami samorządowymi, żeby międzyrzeczanie zobaczyli, jaki jest wspaniały i ile robi dla gminy. Z powodu tego pośpiechu nie dopełnił formalności i spartaczył po drodze parę innych spraw. A wystarczyło poczekać miesiąc, aż uprawomocnią się decyzje i dziś nie tylko nie byłoby całej sprawy, ale mieszkańcy miasta mieliby oświetlenie na cmentarz. Niestety, Dubicki nie mógł tyle czekać, bo w międzyczasie - 12 listopada - szliśmy do urn wybierać włodarza. A Pan Helbik robi co do niego należy, i chwała mu za to, że nie waha się trzymać pod lupą nawet władz miasta!Ty gościu gadasz jak nawiedzony PiS-owiec!!!! czemu nie jest konsekwentny w innych sprawach ten Nasz Pan Helbik hmm ??!! a po za tym nawet jak zrobił to oświetlenie pod wybory to co w tym złego Pan Dubicki bardzo dobrze sprawuje swoją funkcje jako Burmistrz a są niestety osoby kilku radnych i marni redaktorzy gazetek którzy przez nagłaśnianie zupełnie niepotrzebne chcą wyrównać swoje rachunki prywatne z Panem Tadeuszem - a riposta będzie taka że WYSTRZELAŁ BYM WAS W PIEŃ CYMBAŁY !!!! - TADZIU JESTEM Z TOBĄ !!!!
m
mala mi

... dla siebie

a
ania

No brawa wiellkie dla pana Tadeusza, jaki zaradny i ile robi dla....

g
gość

O ja pierd...ę!!! Zdymisjonować go natychmiast!!!

j
jatesz

Jateż nie rozumiem działań burmistrza. Przecież nic nie stało na przeszkodzie aby wszystko wykonać zgodnie z prawem. Czyżby tylko dla doraźnego wyborczego poklasku trzeba było narażać się na matactwa i kłamstwa? Za pośpiech, kłamstwa i naginanie prawa niestety trzeba ponieść konsekwencje. Niestety kosztowne również dla gminy. Opróczt tej sprawy "kroi siE" być może prawdziwa sprawa grubego kalibru. Chodzi o sprzedaż za bezcen 11 ha gruntu w parku przemysłowym . Na drugi dzień po sprzedaży wartość tego gruntu wzrosła pawie 10 razy. Gmina na tej transakcji straciła prawie 2 miliony złotych. Zobaczymy jak prokuratorzy podejdą do tej sprawy. Nie mniej głośna sprawa to sprzedaż byłej szkoły w Gorzycy za mniejsze pieniądze niż wynosił czynsz dzierżawny za 4 lata. Tutaj straty gminy można wyliczyć na kilkaset tysięcy zł. Przy takim marnotrawstwie lampy przy ścieżce to mały pikuś.

b
bolo
W dniu 03.12.2007 o 15:27, z Gorzowa napisał:

Nie rozumiem was ludzi z Międzyrzecza. To dla was te latarnie postawione były abyście nóg sobie idąc na cmentarz nie połamali. Pan D nie ukradł ich nie postaw ich na posesji swej. faktem jest ze bez pozwolenia zrobił ale czy te latarnie bez pozwolenia krzywo stoją lub gorzej świeca? Zamiast płacić 300 tys wolałbym wykopać je i od razu w te miejsc wstawić już z pozwoleniem wyniesie to 10 razy mniej. Tylko po co? To nie kabaret ani powieść Kawki.


A kto to byl "Kawka"??? Bo ja takiego nie znam Znam natomiast Franza Kafkę i wydaje mi się, że gdyby jeszcze zył, to Międzyrzecz mógłby mu posłużyć za inspirację do kolejnej powieści
c
cudak

ludzie!!! przecież oskarżony jest nie dlatego, że lampy postawił, ale że nieprawdę poświadczył, czyli kłamał!!! a jakby tak każdy urzędnik tak sobie poświadczał co chce, to co by było!!! przecież jakieś normy musza obowiązywać. Burmistrz powinien być nieskazitelny!!! Dgyby to było normalne to ani dziennikarz ani prokuratura by sie tym nie zajmowały!!!

~Jarek~

Co za brednie. Przecież Burmistrz nie wziął niczego dla siebie. Co za różnica gdzie stoja jakieś lampy. Ktoś robi sztuczną sensacje wokół tej sprawy, a chodzi o stołek burmistza. Straci na tym całe miasto. A radni spiskujacy przeciwko Burmistrzowi powinni być rozliczeni ze swoich intencji. Pozdrawiam Panie Tadeuszu . Jestem z Panem

Z
Zbyszek
W dniu 03.12.2007 o 15:37, Max napisał:

Nie jestem z Międzyrzecza ale przez kilka lat widzę wielkie zmiany w Waszym mieście. Mało jest w okolicy miast gdzie burmistrz tyle zrobił dla swych mieszkanców. Macie nowe chodniki czego nie mam w Gorzowie macie sporo odnowionych domów ulic powstają nowe zakłady pracy czy mało ten człowiek dla was zrobił. Sznujcie wiec swego burmistrza bo możecie mieć dożo gorszego. np takiego co grabi tylko do siebie i dba o kolesi.


Właśnie takiego mamy, a najlepszym dowodem jest akt oskarżenia!
M
Max

Nie jestem z Międzyrzecza ale przez kilka lat widzę wielkie zmiany w Waszym mieście. Mało jest w okolicy miast gdzie burmistrz tyle zrobił dla swych mieszkanców. Macie nowe chodniki czego nie mam w Gorzowie macie sporo odnowionych domów ulic powstają nowe zakłady pracy czy mało ten człowiek dla was zrobił. Sznujcie wiec swego burmistrza bo możecie mieć dożo gorszego. np takiego co grabi tylko do siebie i dba o kolesi.

p
pikus
W dniu 03.12.2007 o 15:27, z Gorzowa napisał:

Nie rozumiem was ludzi z Międzyrzecza. To dla was te latarnie postawione były abyście nóg sobie idąc na cmentarz nie połamali. Pan D nie ukradł ich nie postaw ich na posesji swej. faktem jest ze bez pozwolenia zrobił ale czy te latarnie bez pozwolenia krzywo stoją lub gorzej świeca? Zamiast płacić 300 tys wolałbym wykopać je i od razu w te miejsc wstawić już z pozwoleniem wyniesie to 10 razy mniej. Tylko po co? To nie kabaret ani powieść Kawki.


Ktoś tu mówi o kradzieży.... Co za ironia losu, bo jedna lampa jakimś cudem wylądowała w Kursku bodajże
Z
Zbyszek
W dniu 03.12.2007 o 15:27, z Gorzowa napisał:

Nie rozumiem was ludzi z Międzyrzecza. To dla was te latarnie postawione były abyście nóg sobie idąc na cmentarz nie połamali. Pan D nie ukradł ich nie postaw ich na posesji swej. faktem jest ze bez pozwolenia zrobił ale czy te latarnie bez pozwolenia krzywo stoją lub gorzej świeca? Zamiast płacić 300 tys wolałbym wykopać je i od razu w te miejsc wstawić już z pozwoleniem wyniesie to 10 razy mniej. Tylko po co? To nie kabaret ani powieść Kawki.


Tylko właśnie o to chodzi, że prawie łamiemy nogi, idąc na cmentarz, bo jest ciemno!!!!!!
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3