Spis treści
Trzy dekady temu była jedną z twarzy Telewizji Polskiej. Lubiana zarówno przez współpracowników, jak i widzów, rozwijała umiejętności, robiąc newsy i rozmawiając ze znanymi osobistościami. Potem nagle zniknęła, niemal zapadając się pod ziemię.
Początki kariery Marty Grzywacz
Marta Grzywacz urodziła się w 1971 roku. Uczyła się w Lublinie, a następnie studiowała prawo w Warszawie. W 1992 roku, po trzymiesięcznym kursie, została stażystką Radia Eska. Wówczas stacja miała charakter publicystyczny. Współpracowała także z TOK FM, a potem szybko została zatrudniona w Telewizji Polskiej. Przez rok prowadziła śniadaniowy program „Kawa czy herbata?”, kolejno przechodząc do sztandarowego programu informacyjnego stacji, czyli „Wiadomości”. Była tam reporterką, ale też jedną z prowadzących. Zastanawiano się wówczas, skąd ten awans. Mówiono o jej domniemanej relacji z szefem „Wiadomości”, czyli Adamem Pieczyńskim, obecnie mężem Justyny Pochanke.
Zawsze chciałam pracować w newsach, bo jestem dość konkretnym człowiekiem – powiedziała „Tele Tygodniowi”.
Grzywacz świetnie sobie radziła, na przekór temu, co o niej mówiono. Złośliwcy twierdzili, że ze względu na sporą i widoczną wadę wzroku, nie będzie miała szans na wizji.
Wywiad, który zmienił bieg losu. Marta Grzywacz i Bogusław Bagsik
Marta Grzywacz otrzymała za zadanie przeprowadzenie wywiadu z Bogusławem Bagsikiem, zwanym wówczas „największym aferzystą III RP”. W latach 90. należał do najbogatszych Polaków, był też biznesmenem. Pomiędzy dziennikarką a biznesmenem zaiskrzyło, a Grzywacz zaszła w ciążę. Gdy jej pracodawcy poznali prawdę, została zwolniona z telewizji.
Wraz z Andrzejem Gąsiorowskim Bagsik był właścicielem spółki Art-B, czyli Artystyczny Biznes. Mężczyźni mieli oprocentować kapitał w kilku bankach jednocześnie. Uciekli do Izraela, a Bagsik w 1994 roku został zatrzymany i aresztowany. Został skazany za kierowanie piramidą finansową.
Marta Grzywacz obecnie
Dziennikarka urodziła córkę Sonię i zniknęła ze świecznika. Z Bogusławem Bagsikiem rozstała się w 2001 roku. Dwa lata później powróciła do mediów, choć nie od razu do telewizji. Podjęła współpracę z tytułami papierowymi, jak „Gala” czy „Zwierciadło”. W 2005 roku była wydawczynią i prowadzącą program „Diagnoza” na kanale Polsat Zdrowie i Uroda, kolejno pracowała w RMF FM, a od 2012 roku prowadziła program „Cafeteria” w Polsat Cafe. Pisała do wielu gazet i czasopism, współpracuje z „Newsweekiem”, jest autorką książek, lektorką audiobooków, pracuje też w internetowym „Halo. Radio”. Jej córka Sonia studiuje psychologię.
Mistrzowie urody 2024 - relacja z wręczenia nagród
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?