Było blisko podium

Łukasz Koleśnik
Antoni Plichta, młody zawodnik z Krosna Odrzańskiego z wieloma sukcesami.
Antoni Plichta, młody zawodnik z Krosna Odrzańskiego z wieloma sukcesami. Archiwum prywatne
Antoni Plichta znów pokazuje się na Mistrzostwach Polski Juniorów. Sportowiec z klubu LKS Lubusz Słubice - filia Krosno Odrzańskie zajął czwarte miejsce w biegu na 60 metrów.

Zawody odbywały się w Spale. Antoni w eliminacjach zajął II miejsce w swojej serii 7,20 i z z szóstym czasem zakwalifikował się do Finału A .
W głównym biegu zajął IV miejsce z czasem 7.12 s. Taki wynik wyśrubował jako jedyny wśród zawodnik Antek z rocznika 2000. Wszyscy rywale, którzy występowali w biegowym finale byli o rok starsi (rocznik 1999). - To bardzo dobry prognostyk na zawody za rok - mówi trener Antoniego, Krzysztof Wesołek.

Co ciekawe, zawodnik z krośnieńskiej filii pobił swój poprzedni rekord życiowy. Antoni ustanowił go w Zielonej Górze w zeszłym roku. Pokonał 60 metrów w 7,18 s. - Jest życiówka i 4 miejsce m.p. zabrakło 0.01 do brązu - komentuje Antoni Plicha i mówi, że będzie ciężko pracował, aby poprawić swoje wyniki.