CCC rozgromiło ŁKS w zaległym meczu ekstraklasy

Konrad Kaptur
Iva Perovanovic byłą najskuteczniejsza zawodniczką w szeregach CCC. Rzuciła 18 punktów. Konrad Kaptur
Planowo, ten mecz miał się odbyć pod koniec ubiegłego roku, jednak ze względu na chorobę niektórych zawodniczek ŁKS-u, spotkanie przełożono na wczoraj.

Bez wątpienia faworytem tego pojedynku były polkowiczanki, tym bardziej, że przyjezdne przyjechały do Polkowic w zaledwie siedmioosobowym składzie. Już od pierwszej minuty pomarańczowe rządziły na boisku w każdym elemencie gry. Znakomicie prezentowały się niezawodne: Sharnee Zoll, Evanthia Maltsi i Iva Perovanowic.

Nasza rozgrywająca sprytnie dzieliła piłki, Greczynka nie myliła się w rzutach z dystansu, natomiast Perovanovic regularnie punktowała spod kosza. Już po dziesięciu minutach gry polkowiczanki prowadziły 34:11. Druga kwarta to w dalszym ciągu dominacja koszykarek CCC. Rywalki z Łodzi były po prostu bezradne i nie potrafiły w żaden sposób znaleźć recepty na powstrzymanie ekipy Arkadiusza Rusina.

Po pierwszej połowie polkowiczanki prowadziły 58:24 i właściwie wszystko było już jasne. Została tylko jedna niewiadoma - czy gospodyniom uda się złamać barierę 100 punktów.
W przerwie meczu kibice byli świadkami miłej uroczystości. Przedstawiciele klubu CCC Polkowice wręczyli kwiaty Justynie Jeziornej, byłej zawodniczce CCC, a obecnie koszykarce ŁKS-u Łódź.

Początek trzeciej kwarty nie wyglądał najlepiej w wykonaniu naszego zespołu. Mnożyły się błędy w obronie, wyraźnie spadła skuteczność w ataku. Na szczęście wszystko wróciło do normy w czwartej odsłonie i polkowiczanki znów przejęły kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Pod koniec meczu trener Arkadiusz Rusin dał odpocząć podstawowym koszykarkom i wpuścił na boisko młodzież, czyli Aleksandrę Dziwińską i Agatę Dobrowolską. Ta druga zdobyła nawet 2 punkty.

Ostatecznie, mecz zakończył się zwycięstwem CCC Polkowice 94:47 i chociaż "setka" nie pękła, to kibice mogli być zadowoleni z postawy naszych koszykarek.

CCC - ŁKS Siemens AGD Łódź 94:47

Punkty dla CCC: Perovanovic 18, Lavender 16, Walich 16, Maltsi 14, Zoll 14, Bibrzycka 10, Musina 4,