CCC wróciło z bardzo dalekiej podróży

Konrad Kaptur
Daria Mieloszyńska (z piłką) uratowała swój zespół przed porażką.
Daria Mieloszyńska (z piłką) uratowała swój zespół przed porażką. Fot. Konrad Kaptur
Jeszcze nieco ponad dwie minuty przed końcową syreną polkowiczanki przegrywały czterema punktami. Nasz zespół ocaliły rzuty Weroniki Bortelowej i Darii Mieloszyńskiej.

W sobotnim meczu od samego początku nic nie układało się po myśli podopiecznych trenera Krzysztofa Koziorowicza. "Pomarańczowe" miały problem z trafianiem do kosza, a w defensywie raziły nieporadnością. W szeregach MUKS-u kapitalnie spisywały się Maurita Reid oraz Latoya Williams. Sprowadzone w przerwie świąteczno-noworocznej zawodniczki ogrywały nasze bez większych kłopotów i po pierwszej kwarcie to MUKS prowadził jednym oczkiem - 20:19. Kwartę numer dwa otworzyła "trójką" Williams. Po dwóch minutach na parkiecie pojawiła się sprowadzona do Polkowic Cheryl Ford. Niestety nie pokazała nic, co uprawniałoby do tego, by określać ją mianem gwiazdy. Nie trafiła do kosza ani razu, zaliczyła za to faul i stratę. Po niespełna ośmiu minutach zeszła z parkietu i już się na nim nie pojawiła.
Do przerwy polkowiczanki przegrywały różnicą sześciu punktów - 30:36.

Po zmianie stron nasze nadal grały źle i cały czas musiały gonić wynik. Na 4 sekundy przed końcem trzeciej kwarty przy stanie 42:45 stało się coś, co w sporcie zdarza się bardzo rzadko. Najpierw dwukrotnie z linii rzutów wolnych trafiła Bortelowa. Ta sama zawodniczka, na 0.2 sekundy przed końcem trzeciej kwarty trafiła za "trzy". W ostatniej odsłonie słabo grające polkowiczanki ocaliły ponownie Bortelowa, oraz Mieloszyńska, która w ciągu kilkudziesięciu sekund dwukrotnie trafiła zza linii 6,25 m.

CCC POLKOWICE - MUKS POZNAŃ 64:56 (19:20, 11:16, 17:9, 17:11)

CCC: Carter 18, Mieloszyńska 12, Bortelowa 11, Jeziorna 9, Coleman 4 oraz Parker 4, Pietrzak, Babicka, Trafimawa po 2, Ford 0.

MUKS: Reid 15, Williams 13, Casimiro, Vargas-Sanchez po 8, Antczak 4 oraz Semmler, Skowronek po 4.

Sędziowali: Maciej Kotulski (Rzeszów), Marcin Bieńkowski (Wrocław)