Cenna wygrana siatkarzy Olimpii we Wrześni. To mogą być punkty na wagę utrzymania się sulęcinian w pierwszej lidze

Sulęcinianie (niebieskie stroje) zaimponowali we Wrześni walecznością i w nagrodę z dobyli komplet pierwszoligowych punktów. Tauron 1 Liga
Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli w sobotę (28 stycznia) siatkarze Olimpii Sulęcin. Pokonali na wyjeździe „za trzy” Krispol Września, z którym toczą bezpośrednią rywalizację o utrzymanie się w pierwszej lidze.

KRISPOL WRZEŚNIA - OLIMPIA SULĘCIN 1:3 (21:25, 30:28, 22:25, 23:25)

• Olimpia: Lipiński, Leitermeier, Turek, Subotić, Prokopczuk, Michalak, Sobczak (libero), Sawerwain (libero) oraz Koliński, Kłysz i Szymczak.

Zagrali o "sześć punktów"

Wrześnianom w tym sezonie nie udało się jeszcze wygrać dwóch meczów z rzędu. Natomiast drużyna z Sulęcina cały czas walczy o zapewnienie sobie bezpiecznej lokaty na koniec zasadniczej rundy. W tej sytuacji dla obu ekip sobotnie starcie należało do kategorii gier o "sześć punktów".

- Zespół z Wrześni w tym sezonie ma swoje problemy z grą i zdobywaniem punktów. Należy jednak pamiętać, że to groźna drużyna, jak każda w rozgrywkach Tauron 1. Ligi - mówił przed spotkaniem trener sulęcinian Łukasz Chajec. - Nie możemy tej ekipy lekceważyć i myśleć, że wystarczy pojechać do Wrześni, a mecz sam się wygra. Naszym celem musi być pełna koncentracja. Jak jest ważna, przekonaliśmy się w Spale, gdzie zgubiliśmy jeden punkt.

Po dwóch setach był remis

W pierwszym secie do stanu 11:10 inicjatywę mieli gospodarze. Gdy jednak atakujący Olimpii Grzegorz Turek zaczął pewnie kończyć wszystkie wysokie wystawy, goście zdobyli 4 „oczka” z rzędu i od rezultatu 11:14 kontrolowali grę do ostatniego punktu, pewnie triumfując do 21.

Drugą odsłonę znów lepiej zaczął Krispol, wygrywając 6:1. W końcówce sulęcinianie odrobili jednak początkowe straty i sami wyszli na prowadzenie 21:18. Zamiast pewnie dokończyć tę partię, pozwolili sobie jednak na kilka prostych błędów. Wrześnianie wyrównali, by kilka minut później w rozgrywce na przewagi zwyciężyć za szóstym setbolem do 28.

Mieli swoich liderów

W odsłonie numer trzy najważniejsze rzeczy działy się na boisku od remisu 21:21. Dzięki świetnym blokom i zagrywkom środkowego Seweryna Lipińskiego Olimpia oddała przeciwnikom tylko jedno „oczko” i zwyciężyła do 22.
Kropkę nad „i” przyjezdni postawili w czwartym secie. Stale prowadzili w nim różnicą 2-3 punktów, bo imponowali w nim znakomitymi obronami, dobrymi taktycznie serwisami i skutecznymi blokami. Wyróżniającą się postacią w równo grającej ekipie z Sulęcina był jej rozgrywający Rafał Prokopczuk. - Bez dwóch zdań: poprowadził nas do wygranej - chwalił swego podopiecznego trener Chajec. - Rafał nie tylko dokonywał świetnych wyborów na rozegraniu, ale też zaimponował wieloma skutecznymi blokami i wyblokami.

Ostatni punkt, pieczętujący wygraną w tej partii do 23, a w całym meczu 3:1, sulęcinianie zdobyli po 2 godzinach i 22 minutach walki.