Centralna Liga Juniorów U-15: Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra - Chrobry Głogów 1:5 [ZDJĘCIA]

Szymon Kozica
Centralna Liga Juniorów U-15: Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra - Chrobry Głogów 1:5 Szymon Kozica
W sobotę, 24 sierpnia, Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra na własnym boisku przegrała z Chrobrym Głogów 1:5 (1:1) w meczu drugiej kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-15. Jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, ale później trafiali już tylko goście.

Początek spotkania nie zapowiadał tak wysokiego zwycięstwa Chrobrego Głogów. Od pierwszych minut to raczej Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra kontrolowała grę i dyktowała warunki. Swoją przewagę udokumentowała zaś golem, który padł po błędzie bramkarza rywali.

Chrobry wyrównał jeszcze przed przerwą, a w drugiej połowie rozpracował Akademię Piłkarską Macieja Murawskiego. W miarę upływu czasu goście z coraz większą łatwością dochodzili do dogodnych sytuacji strzeleckich. Nic dziwnego, że trafili na 1:2, 1:3, 1:4 i wreszcie na 1:5...

Wiedzieliśmy, że gospodarze wyjdą wysoko, agresywnie. No i wiedzieliśmy, że nie wytrzymają kondycyjnie. Trzymaliśmy na ławce chłopców z pierwszego składu, dwóch-trzech, żeby weszli w drugiej połowie i zrobili różnicę.

Łukasz Stepokura, trener Chrobrego: - Wiedzieliśmy, że gospodarze wyjdą wysoko, agresywnie. No i wiedzieliśmy, że nie wytrzymają kondycyjnie. Tak naprawdę trzymaliśmy na ławce chłopców z pierwszego składu, dwóch-trzech, żeby weszli w drugiej połowie i zrobili różnicę. Szkoda tylko głupio straconej bramki... Fajna drużyna z Zielonej Góry, fajnie gra, ale zbyt wąska ławka i padają w drugiej połowie.

Hubert Więckowski, trener Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego: - Prowadzimy mecz, wydaje się, że wszystko mamy pod kontrolą i głowa, głowa, tylko i wyłącznie głowa. Chłopcy mają umiejętności, naprawdę trenujemy ciężko i wszystko jest kwestią głowy, żebyśmy my to chcieli pokazać na meczu ligowym. Są kibice, świetne widowisko możemy im stworzyć, niestety, dzisiaj tego nie udało się nam zrobić. Przy bramkach na 1:2, 1:3 siadł nam mental, tylko i wyłącznie cechy wolicjonalne. Nagle przestało iść i wszyscy się zatrzymaliśmy - tu jest ten problem, który musimy szybko naprawić.

Jakub Antczak, bramkarz Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego: - W drugą połowę weszliśmy nawet dobrze. Nie zapowiadało się na aż taki wynik. Myślę, że w pierwszej połowie kompletnie mogliśmy zmiażdżyć ekipę z Głogowa. Niestety, w drugiej połowie pod koniec zabrakło nam koncentracji.

Mateusz Połomka, zdobywca bramki dla Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego: - My dużo meczów przegrywaliśmy, jeszcze niejeden przegramy, ale trzeba wnosić poprawki, naprawiać błędy i się uczyć na błędach. Uwagi trenerów działają na nas mobilizująco, bo moim zdaniem nikt nie sądzi, że trener chce go w jakiś sposób zgnębić, tylko zmotywować do dalszej pracy. Umiejętności każdy z nas ma, po prostu trzeba w to uwierzyć i dawać z siebie wszystko.

Znając tych chłopców, wiem, że potrafią grać spokojniej, potrafią lepiej prowadzić grę. Po pierwszej połowie w ogóle nie przychodziły mi do głowy takie myśli, że możemy przegrać wysoko.

Maciej Murawski, szef i szkoleniowiec Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego: - Trochę to jest problem naszych chłopaków, że za bardzo się boją pokazać swoje możliwości. Widząc ich na treningu, wiem, że mogą grać zdecydowanie lepiej, ale przychodzi mecz, przychodzi presja i to powoduje, że przy naszym ryzykownym graniu czasami te nerwy nie dają im swobodnego rozgrywania. Znając tych chłopców, wiem, że potrafią grać spokojniej, potrafią lepiej prowadzić grę, natomiast dzisiaj ta nerwowość trochę im to utrudniała. Mimo wszystko, po pierwszej połowie w ogóle nie przychodziły mi do głowy takie myśli, że możemy przegrać wysoko.

W innym sobotnim meczu drugiej kolejki rozgrywek w grupie C Centralnej Ligi Juniorów U-15 Piast Gliwice poległ z Zagłębiem Lubin 0:8.

APMM Zielona Góra - Warta Gorzów 8:0 (5:0)

Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra wysoko w...

Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra - Progres Gorzów 2:3 (1:2)

Niespodzianka w lubuskiej lidze trampkarzy. Akademia Piłkars...

Lubuska liga trampkarzy: Ilanka Rzepin - Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra 0:4 (0:2)

Lubuska liga trampkarzy. Steinpol Ilanka Rzepin przegrywa u ...

Lubuska liga trampkarzy. Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra - Korona Wschowa 3:0

Lubuska liga trampkarzy. Akademia Piłkarska Macieja Murawski...