Gazeta Lubuska

Centrum przesiadkowe rośnie w oczach. To miejsce ma być jednym z najnowocześniejszych w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy bacznie przyglądają się każdej inwestycji w Zielonej Górze. Ta ma wyjątkowo wielu obserwatorów. Wszystko widać idealnie z wiaduktu na ul.

Mariusz Kapała / GL

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/18] Następne

Mieszkańcy bacznie przyglądają się każdej inwestycji w Zielonej Górze. Ta ma wyjątkowo wielu obserwatorów. Wszystko widać idealnie z wiaduktu na ul. Sulechowskiej.

Jeden wielki plac budowy, co chwilę odsłania coś nowego. Zmiany widoczne są tak naprawdę co kilka dni. Wyłoniły się już niektóre elementy, nowo powstającego centrum przesiadkowego w Zielonej Górze. Zajrzeliśmy na budowę 20 lipca br. Jak teraz prezentuje się miejsce, które za jakiś czas będzie jednym z nowocześniejszych punktów w Zielonej Górze? Sprawdźcie!

Przypomnijmy, że prace trwają od 12 marca br. Centrum przesiadkowe powstaje w miejscu, gdzie dawniej znajdował się m.in. punkt obsługi klienta MZK przy ul. Bema. Inwestycja kosztować będzie blisko 20 mln zł. Docelowo pojawić mają się nowe stanowiska postojowe dla autobusów, stacje do ich ładowania, plac manewrowy. Będzie także m.in. nowe centrum obsługi klientów MZK. Centrum przesiadkowe będzie zadaszone i połączone z peronami dworca PKP. Budową zajmuje się firma Skanska.

Polecamy