Chcą pobić własne rekordy!

Alicja Kucharska
- Liczymy, że mieszkańcy przyniosą datki na licytację - mówią członkowie świebodzińskiego sztabu
- Liczymy, że mieszkańcy przyniosą datki na licytację - mówią członkowie świebodzińskiego sztabu Alicja Kucharska
Udostępnij:
Przygotowania do 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wkraczają na ostatnią prostą. Także w tym roku orkiestra zagra dla seniorów i dzieci. Już 15 stycznia!

Po raz kolejny orkiestra zagra we wszystkich gminach powiatu świebodzińskiego.

Świebodziński finał WOŚP odbędzie się w tym roku w budynku domu kultury. Na ulicach pojawi się łącznie 80 wolontariuszy. - Z uwagi na to, że praca wolontariuszy w dniu finału jest dosyć męcząca, zdecydowaliśmy się wprowadzić dwie zmiany. Pierwsza grupa będzie prowadzić zbiórkę od rana do godziny 15.00, a kolejna do wieczora - wyjaśnia Dominik Kramarz, szef świebo-dzińskiego sztabu.

Finał z atrakcjami wystartuje o godzinie 16.00. Podczas niego zaprezentują się sekcje ŚDK, natomiast pracownicy biblioteki zorganizują kiermasz książki. Oprócz tego w holu domu kultury odbywać się będzie „Pchli targ”. W tym przypadku organizatorzy szczególnie liczą na zaangażowanie lokalnej społeczności. - Jeśli chodzi o licytacje, oprócz gadżetów WOŚP, chcemy pozyskać wiele przedmiotów od mieszkańców. Mogą to być przeróżne rzeczy: płyty, gry, zabawki, obrazy. Oczekujemy też, że lokalne firmy włączą się do akcji - dodaje D. Kramarz.

Niewątpliwą atrakcją licytacji będzie niespodzianka grupy „Klasyki” Świebodzin, której członkowie chcą stworzyć hulajnogę z zabytkowego motoroweru. - W ubiegłym roku uzbieraliśmy około 38,5 tysiąca. W tym roku idziemy po kolejny rekord - podsumowuje szef sztabu.

Organizatorzy WOŚP-u w Łagowie tradycyjnie stanęli na wysokości zadania. I w tym roku pod basztą wystąpi wielu artystów z odległych regionów Polski, m. in. zespół Leniwiec z Jeleniej Góry, Rockasta ze Szczecina czy grupa Riders z Warszawy. Do WOŚP-u przyłączyło się 40 wolontariuszy. Jak mówi szef sztabu Krzysztof Dolatowski wśród licytowanych gadżetów znajdą się: płyty DVD z Przystanku Woodstock, wośpowskie koszulki, kalendarze. - Oczekujemy również na gadżety z urzędu oraz klubów sportowych. W ubiegłym roku uzbieraliśmy ponad 10 tysięcy, a w tym? Jak zawsze chcemy pobić ten rekord - podsumowuje.

Łagowski finał rozpocznie się o godzinie 13.00 wielkoor-kiestrowym marszem nordic walking. Następnie pod basztą zaprezentują się m. in. Świebodzińska Orkiestra Dęta, zespół taneczny „Och” czy też soliści z Zespołu Edukacyjnego z Łagowa.

- Szczaniecki finał odbędzie się w sali kinowej - informuje Dorota Jaroszewska ze Szczanieckiego Ośrodka Kultury i dodaje: mamy 20 wolontariuszy, którzy w tym dniu będą widoczni na terenie gminy ze specjalnie oznaczonymi puszkami. Jeszcze w tym tygodniu spotkają się z funkcjonariuszami policji, którzy przekażą im wiele cennych wskazówek na temat bezpieczeństwa. - Wiele przedmiotów przynoszą mieszkańcy. Są to głównie wyroby rękodzielnicze, rzeźby, obrazy, ale w finał włączają się także przedsiębiorcy - zaznacza pani Dorota. W SzOK-u zaprezentują się uczniowie szkoły w Szczańcu, a także grupy działające przy domu kultury.

Po raz pierwszy gmina Skąpe utworzyła samodzielny sztab. Impreza główna odbędzie się w klubie Eskulap w Ciborzu. - Tegoroczny sztab WOŚP to wspólna inicjatywa urzędu gminy, szpitala w Ciborzu oraz Publicznego Gimnazjum w Radoszynie. W roku ubiegłym uzbieraliśmy około 10 tysięcy złotych i mam nadzieję, że w tym wynik będzie jeszcze lepszy - mówi Alicja Hoppen-Anyszko, koordynator sztabu w gminie Skąpe.

Część gadżetów przygotowują pacjenci szpitala. Są to głównie prace artystyczne, część przedmiotów przekazują anonimowo sponsorzy, którzy współpracują z WOŚP-em od lat. Włączają się również mieszkańcy.

Lubrzański finał wystartuje pod hasłem „Szczęśliwa Trzynastka”. - Dlatego, że gmina bierze udział w WOŚP-ie już po raz trzynasty. Mamy nadzieję, że i tym razem pobijemy rekord - mówi Beata Banaś, koordynatorka sztabu. A poprzeczka zawieszona jest wysoko, gdyż w roku ubiegłym w gminie zebrano blisko 28,5 tysiąca złotych! Mocną stroną lubrzańskiego WOŚP są licytacje. I tym razem nie zabraknie atrakcyjnych datków. - Koza, króliki, węgiel brunatny, wyroby mieszkańców, takie jak miód czy przetwory. Mamy też wiele gadżetów sportowych, w tym piłkę z podpisem Zbigniewa Bońka - wylicza B. Banaś. W lubrzańskiej szkole zaprezentują się także lokalni artyści. I w tym roku zaplanowano pokaz driftów fiatem i na motorze. Odbędzie się również pokaz ognia. Całość zakończy światełko do nieba.

Przeczytaj więcej o 25. finale WOŚP: **25. finał WOŚP. Informacje, program, zdjęcia i filmy **

Zobacz też: Zlej radnego! Możesz to zrobić legalnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie