MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chcesz pokazać klasę? Jeszcze tylko dziś możesz się zgłosić

(zeb)
Uczniowie klasy 5d ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Gorzowie, podopieczni Izabeli Krzyżanowskiej.
Uczniowie klasy 5d ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Gorzowie, podopieczni Izabeli Krzyżanowskiej. archiwum klasy
Jeszcze tylko dziś można się zgłosić do naszego plebiscytu! Pamiętajcie: czeka Was sporo wyzwań, ale też dobra zabawa i supernagrody

- Uczniowie klasy 5d ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Gorzowie to dwudziestoosobowa grupa zżyta ze sobą, zgrana, ale też różnorodna. Każda z dziewięciu dziewczynek i każdy z jedenastu chłopców jest gwiazdą (na razie na klasowej korkowej tablicy) i razem tworzą ciekawy gwiazdozbiór. Jak w każdym gwiazdozbiorze, jedne gwiazdki mocno świecą, a inne mrugają - mówi wychowawca Izabela Krzyżanowska.

Z uczniami 5d można podróżować po całej Europie, to poligloci - uczą się dwóch języków, mówią po angielsku i niemiecku. Są ciekawi, wysportowani i z wielkimi pokładami energii, która czasami znajduje ujście na lekcji w... najmniej odpowiednich momentach.

W przyszłości będą stanowili trzon kadry narodowej w kolarstwie wyczynowym, tenisie stołowym, piłce ręcznej i koszykówce. Uczy się w tej klasie co najmniej dwóch lekarzy weterynarii, artysta plastyk, wspaniała kucharka, profesor historii oraz trzy piosenkarki i tancerka. Mają kolegę, który posiada najsympatyczniejszy uśmiech w szkole (łatwo rozpoznać na zdjęciach).

Wśród uczniów są trojaczki, ale tylko brat i siostra, druga z sióstr jest w szkole sportowej. Do klasy uczęszcza też prawdziwa artystka - jest podporą znanego gorzowskiego zespołu tanecznego Kontra -Mini. Potrafią się razem świetnie bawić i z zaangażowaniem sprzątać świat. Poznawali razem zabytki Poznania, Gniezna i Biskupina. Ostatnio odwiedzili „Klucz i Strażnicę Królestwa Polskiego”, czyli Santok tak pięknie opisany przez Galla Anonima.

Jak widać początki państwa polskiego są im doskonale znane. O tym, jak dzieje kraju biegły dalej, wie najlepiej laureat wojewódzkiego konkursu historycznego i chętnie opowiada (oraz podpowiada ) koleżankom i kolegom. Uczniowie klasy 5d z zapałem biorą udział w wielu akcjach charytatywnych. Zbierają „górę grosza” jako pomoc dla dzieci w Polsce, przybory szkolne dla małych mieszkańców Afryki. Pamiętają też o nieuleczalnie chorych z Hospicjum św. Kamila, włączając się w zakup cebulek żonkili na gorzowskie „pola nadziei”. Angażując się w ochronię środowiska znoszą do szkoły kilogramy makulatury, plastikowych zakrętek i dziesiątki zużytych baterii.

- Udział w plebiscycie Pokażcie klasę umożliwi im pokazanie się w regionie, konkurowanie z rówieśnikami i dużo dobrej zabawy, a w efekcie poznanie Ziemi Lubuskiej - mówi Izabela Krzyżanowska.

Jeśli i Wy chcecie się zgłosić, to dziś jest na to ostatnia szansa. Do 23.59 trzeba wysłać zgłoszenie wraz ze zdjęciem i opisem klasy na [email protected]. Już zapisanym klasom przypominamy, że dziś o 23.59 mija też termin wykonania zadań z eliminacji: zdjęcia i opisu klasy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska