Co nowego na Trasie Aglomeracyjnej i ul. Dworcowej w...

  Co nowego na Trasie Aglomeracyjnej i ul. Dworcowej w Zielonej Górze? [ZDJĘCIA]

  kali

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Na alei Zjednoczenia pojawiło się nowe rondo, a to w związku z budową Trasy Aglomeracyjnej, która będzie się nazywać ulicą Zbigniewa Herberta
  1/24
  przejdź do galerii

  Na alei Zjednoczenia pojawiło się nowe rondo, a to w związku z budową Trasy Aglomeracyjnej, która będzie się nazywać ulicą Zbigniewa Herberta ©Leszek Kalinowski

  Część Trasy Aglomeracyjnej w Zielonej Górze już nam służy. Prace trwają w drugiej części. Po ich zakończeniu zmieni się organizacja ruchu. Wiele zmieniło się też na ulicy Dworcowej. Przy okazji powstała tam całkiem nowa stacja benzynowa i sklepy.
  Mieszkańcy z uwagą śledzą prace na Trasie Aglomeracyjnej (będzie to ulica Zbigniewa Herberta) oraz ulicy Dworcowej. Z niecierpliwością czekają na koniec tych inwestycji. Utrudnienia w ruchu dają się wszystkim we znaki.
  Z części Trasy Aglomeracyjnej możemy już korzystać.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z TRASY AGLOMERACYJNEJ W ZIELONEJ GÓRZE
  Zobacz galerię

  - Szybko się przyzwyczaiłem, że właśnie nią mogę się szybciej dostać do centrum miasta z mojego osiedla Leśnego – mówi Michał Gazda. – Czekam aż cała trasa, a najlepiej i Dworcowa zostanie oddana już do użytku.
  Pierwsza część Trasy Aglomeracyjnej została otwarta pod koniec listopada zeszłego roku. Na drugiej części trwają roboty budowlane. Trzeba jeszcze wylać dywanik na ścieżce rowerowej. Najwięcej pracy jest w miejscu byłego ronda im. Anny Borchers. Tu widać hałdy piachu. Na nowe rondo będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.  Podobny widok z „górami” piasku znajduje się w okolicy ronda Klema Felchnerowskiego (przy PKS). Ten fragment jest jeszcze do zrobienia. Wcześniejsza część ulicy Dworcowej jest praktycznie zrobiona. Z jednej strony trzeba tylko wylać nawierzchnię na ścieżce rowerowej. Zmian w okolicy Trasy Aglomeracyjnej i Dworcowej jest sporo. I nie chodzi tu tylko o nowe ścieżki rowerowe czy chodniki. Przy ul. Dworcowej prawie gotowa jest nowa stacja benzynowa, ze sklepem, barem, myjnią samochodową. Pojawił się tu także nowy obiekt handlowy, w którym do nabycia są nie tylko odzież czy narzędzia. Sklepy już są otwarte.

  Zobacz też: Zielona Góra - ul. Dąbrowskiego otwarta


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (1)

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY