Co zrobić z sulechowską wieżą ciśnień?

  Co zrobić z sulechowską wieżą ciśnień?

  (kurz)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  W dalszym ciągu sprawdzamy, jakie budowle szpecą Sulechów. Swoje uwagi przesyłają nam czytelnicy i internauci. Chętnie je wykorzystujemy.
  Zabytkowa wieża ciśnień czeka na pomysł

  Zabytkowa wieża ciśnień czeka na pomysł ©Mariusz Kapała

  Gość wskazuje na forum "GL", że "po poprzedniej epoce został tylko szpetny widok. Szkoda, że nie ma nikogo, kto wykazałby chęć upiększenia miasta poprzez usunięcie starych śmieci typu Goplana lub też odrestaurowania starych zabytków. Mam na myśli zarówno władze miasta, jak i prywatnych inwestorów. Co tu dużo mówić, Sulechów jest brzydkim miastem, ale można by to zmienić".

  To raczej przesadna opinia, że gród Sulecha jest brzydki, ale zmienić w nim jeszcze można sporo. Ot, chociażby wieżę ciśnień stojącą w centrum. Została wpisana do rejestru zabytków, co nie pozwala jej tknąć, a ponieważ zaczęła się sypać, ze względu na bezpieczeństwo trzeba było ją ogrodzić.

  - Dla nas to problem, bo nie jest to obiekt, z którym można coś zrobić - uważa wiceburmistrz Mirosław Andrasiak. Dlaczego? - W zasadzie to ogromny baniak obłożony z zewnątrz cegłami. Wewnątrz nieustawny, mały. Było już kilka osób, które miały pomysł urządzenia w wieży kawiarni, ktoś inny planował punkt widokowy. Wszyscy zrezygnowali. Na kawiarnię brak tam miejsca. Punkt widokowy potrzebuje dużych okien, tam są za małe.

  Podobnym zabytkiem należącym do gminy jest komin przy dawnej Goplanie. Co można zrobić z takimi obiektami? Ratusz nie ma pomysłów. Może czytelnicy podpowiedzą?

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (45)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Tu znajdziesz kandydatów w wyborach samorządowych 2018

  Tu znajdziesz kandydatów w wyborach samorządowych 2018