MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Coraz mniej czasu na zgłaszanie pomysłów do budżetu obywatelskiego w Gorzowie. A wniosków niewiele

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
Gorzowianie mają coraz mniej czasu na złożenie wniosków do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego.
Gorzowianie mają coraz mniej czasu na złożenie wniosków do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzów
Przyjmowanie wniosków do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego w Gorzowie powoli zbliża się do końca. Mieszkańcom zostało jeszcze dziesięć dni na zgłoszenie swoich pomysłów. Do tej pory wpłynęło ich kilkanaście.

Ostatnie dni na złożenie wniosku

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy mogą realizować pomysły i potrzeby związane z miejską infrastrukturą oraz wydarzeniami. Jakie inwestycje oraz społeczne inicjatywy tym razem będą miały szansę na realizację? To okaże się już niebawem. Nabór wniosków trwa do dwunastego marca.

Aby zgłosić swój projekt należy wypełnić formularz, który można znaleźć na stronie gorzowskiego magistratu lub w jego siedzibie. Można także skorzystać z możliwości zgłoszenia projektu przez platformę gorzow.konsultacjejst.pl do czego szczególnie zachęcamy. Do formularza należy dołączyć listę poparcia zawierającą podpisy dwudziestu mieszkańców zainteresowanych realizacją pomysłu. Należy pamiętać, że na liście poparcia nie mogą podpisywać się wnioskodawcy - mówi Anna Bonus-Mackiewicz, dyrektor Biura Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji w gorzowskim magistracie.

W każdym ze wskazanych miejsc znajduje się miejski cennik, który zawiera uśrednione koszty realizacji przykładowych zadań i może być pomocny przy wycenie projektu.

Wpłynęło kilkanaście wniosków

Do tej pory mieszkańcy zgłosili kilkanaście pomysłów. To niewiele, ale urzędnicy są spokojni, bo podobnie było również w poprzednich latach. Wtedy najwięcej wniosków spływało właśnie w czasie kilku ostatnich dni naboru.

Kilkadziesiąt wniosków zostało omówionych podczas maratonu pisania wniosków, który odbył się pod koniec lutego. Kolejne są konsultowane z pracownikami urzędu telefonicznie lub osobiście. Tym razem nabór trwa nieco dłużej niż w latach ubiegłych, więc gorzowianie mogą poświęcić więcej czasu na dokładne przygotowanie i zgłoszenie pomysłów. Mam nadzieję, że dzięki temu spłynie jeszcze więcej ciekawych projektów - mówi Anna Bonus-Mackiewicz.

Po zakończeniu naboru wniosków zgłoszone projekty będą poddane weryfikacji. Na początku sierpnia opublikowany zostanie wykaz zaopiniowanych projektów. We wrześniu odbędą się natomiast spotkania dyskusyjne. Głosowanie i ogłoszenie wyników zaplanowano na październik. Wybrane pomysły będą realizowane w kolejnym roku. Tym razem na ten cel miasto przeznaczyło ponad osiem milionów złotych, a więc o prawie milion więcej niż rok wcześniej. Pula została podzielona na poszczególne kategorie.

Zobacz również:

Obejrzyj wideo: Gazeta Lubuska. Gorzów. Przy rondzie Santockim wycięli drzewa

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska