Coś niesamowitego! Stelmet Zielona Góra odciął rywalom Energę (wideo)

Christian Eyenga ze Stelmetu Zielona Góra w czwartej kwarcie wreszcie zagrał tak, jak chcieliby kibice. Tomasz Gawałkiewicz
Ogromne emocje i wielka dramaturgia w hali CRS. Koszykarze Stelmetu Zielona Góra w niedzielę pokonali Energę Czarnych Słupsk 81:73, choć przegrywali już różnicą 20 punktów!
Zielona Góra. Tauron Basket Liga.  Stelmet vs EnerZielona Góra. Tauron Basket Liga.  Stelmet vs Energa Czarni Słupsk  81:73

Zielona Góra. Tauron Basket Liga. Stelmet vs Energa Czarni ...

Komentarz tuż po zakończeniu meczu, dziennikarza Radia Zachód, Macieja Noskowicza

Pierwsza i trzecia kwarta rozpoczęły się od 12 "oczek" z rzędu dla gości. Ale mistrzów poznaje się nie po tym, jak zaczynają, tylko po tym, jak kończą. W tym momencie wielkie brawa należą się zmiennikom Stelmetu Zielona Góra, którzy bardzo dzielnie gonili wynik i dali nadzieję na zwycięstwo. Dodajmy, że rywale jeszcze przed półmetkiem stracili Rodericka Trice'a, który opuścił parkiet z bólem lewego stawu skokowego.

Tutaj znajdziesz zapis relacji live i statystyki Stelmet Zielona Góra - Energa Czarni Słupsk

To był pojedynek 14. kolejki rozgrywek ekstraklasy, rundy rewanżowej. W pierwszym spotkaniu obu drużyn w tym sezonie, 28 października 2013, Energa Czarni Słupsk pokonała u siebie Stelmet Zielona Góra 81:72. To była pierwsza porażka mistrzów Polski.

W tamtym meczu najlepszy na parkiecie był Garrett Stutz (19 punktów, 8/9 za dwa, 3/3 za jeden, 7 zbiórek) z Energi Czarnych Słupsk. W Stelmecie Zielona Góra wyróżnili się: Christian Eyenga (15 punktów, 4/5 za dwa, 4/4 za jeden, 5 asyst), Łukasz Koszarek (12 punktów, 3/3 za dwa, 7 asyst) i Przemysław Zamojski (12 punktów, 6 zbiórek, 3 przechwyty).

Niedzielna konfrontacja zapowiadana była jako pojedynek shooterów: Przemysław Zamojski (średnio 15,67 punktu na mecz, 61 procent skuteczności za dwa, 44,9 za trzy i 93,8 za jeden) kontra Roderick Trice (12,18 punktu, 48,4 procent za dwa, 44 za trzy i 64,3 za jeden). W tym porównaniu lepiej wypada najlepszy strzelec Stelmetu Zielona Góra. Z kolei lider Energi Czarnych Słupsk jest wszechstronniejszy (5,1 zbiórki, 2,9 asysty, 2 przechwyty). Z konfrontacji niewiele jedna wyszło. Trice jeszcze przed przerwą doznał kontuzji stawu skokowego, Zamojski wyraźnie nie miał swojego dnia.

Wyniki innych spotkań 14. kolejki: Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 75:83, Kotwica Kołobrzeg - Rosa Radom 67:81, Stabill Jezioro Tarnobrzeg - Asseco Gdynia 63:66, AZS Koszalin - Trefl Sopot 65:66, Polpharma Starogard Gdański - Śląsk Wrocław 69:81.