Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ćwierć miliona dzieci w Sudanie Południowym cierpi z powodu niedożywienia. Możesz pomóc!

red
PD: Ćwierć miliona dzieci w Sudanie Południowym cierpi z powodu niedożywienia.

Akcja „Uratuj dziecko w Sudanie Południowym”

Sytuacja dzieci w Sudanie Południowym jest dramatyczna. Dlatego UNICEF Polska rozpoczyna akcję i apeluje o pomoc.
- W Sudanie Południowym liczba dzieci cierpiących z powodu niedożywienia sięgnęła krytycznego poziomu. Ćwierć miliona najmłodszych jest zagrożonych śmiercią głodową - informuje UNICEF Polska.

Wojna w Sudanie Południowym trwa już niemal 5 lat. Kryzys żywnościowy, który dotknął 60% mieszkańców kraju spowodował, że wiele dzieci i ich rodzin nie wie czy i kiedy zje następny posiłek. Brak bezpieczeństwa i dostępu do czystej wody spowodował, że ponad 4 mln ludzi musiało opuścić swoje domy. Nie funkcjonują szpitale, punkty medyczne i szkoły. Nadzieja na lepszą przyszłość, jaką przyniosło uzyskanie niepodległości w 2011 roku, była chwilowa. W 2013 roku wybuchła woja domowa, która zniweczyła możliwość rozwoju i szanse na lepszą przyszłość. W najgorszej sytuacji są dzieci, a walka o ich zdrowie i życie trwa.

Dotarcie z pomocą medyczną do dzieci cierpiących na skutek niedożywienia powoduje, że ponad 80% z nich udaje się wyleczyć. Jeśli możemy więc dotrzeć i leczyć niedożywione dzieci, możemy również uratować ich życie, mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

Potrzebne wsparcie!

W leczeniu niedożywienia UNICEF stosuje pastę terapeutyczną, której saszetka kosztuje nie więcej niż 1,50 zł. Wystarczą 3 saszetki dziennie, aby w ciągu tygodnia niedożywione dziecko przybrało na wadze kilogram, a jego organizm otrzymał niezbędne do przeżycia i rozwoju składniki.

- Wiemy, jak pomóc niedożywionemu dziecku, ale do działania potrzebujemy finansowego wsparcia. Dlatego rozpoczynamy akcję i apelujemy do niezawodnych darczyńców z Polski o hojność, dodaje Marek Krupiński.

Lemi umiera z głodu...

Ćwierć miliona dzieci w Sudanie Południowym cierpi z powodu niedożywienia. Możesz pomóc!

Jednym z dzieci z Sudanu Południowego, które cierpią z powodu niedożywienia jest Lemi. Chłopiec ma zaledwie 6 miesięcy, ale już wie, co do znaczy głód. Lemi cierpi z powodu zapalenia żołądka, a ból towarzyszy mu cały czas. Kiedy trafił do ośrodka medycznego wspieranego przez UNICEF, był nieprzytomny.

- Historia cierpiącego z głodu Lemiego głęboko mnie poruszyła. Nie zgadzam się, aby w XXI wieku dzieci umierały z głodu. Musimy działać tu i teraz - mówi Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, który po raz kolejny włącza się w działania organizacji i apeluje o pomoc dla niedożywionych dzieci w Sudanie Południowym.

Dzieci są narażone nie tylko na głód i brak wody, ale również na zachorowanie na odrę, malarię czy cholerę. UNICEF szacuje, że jeszcze w tym roku potrzebnych jest 4,9 mln dolarów, aby uratować cierpiące z powodu niedożywienia dzieci w Sudanie Południowym.

Dzięki wsparciu Darczyńców UNICEF planuje sfinansować:

  • Pomoc dla dzieci znajdujących się w ośrodkach zdrowia położonych na szczególnie zagrożonych obszarach oraz w miejscach, gdzie do tej pory dzieci skrajnie niedożywione nie miały dostępu do odpowiedniej terapii.
  • Wyposażenie ośrodków zdrowia w leki i sprzęt, w celu zapewnienia pełnej możliwości leczenia dzieci cierpiących z powodu niedożywienia.
  • Dostarczenie gotowej do spożycia żywności terapeutycznej (pasta, mleko terapeutyczne i herbatniki wysokoenergetyczne), która ratuje życie najbardziej niedożywionych dzieci.
  • Szkolenia personelu w zakresie rozpoznawania i leczenia niedożywienia wśród dzieci.
  • Edukację w zakresie dobrych praktyk żywieniowych i zdrowotnych wśród lokalnych społeczności.

JAK MOŻNA POMÓC?

Każdy z nas może włączyć się do akcji i wpłacić darowiznę. Jak to zrobić? Pomóc można wchodząc na stronę unicef.pl/sudan

- Prosimy, uratuj życie dziecka w Sudanie Południowym! - UNICEF Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska