Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cyberprzestępcy podszywają się pod Ministerstwo Zdrowia i sprzedają podrabiane tabletki. Nie dajcie się nabrać! To może mieć poważne skutki!

oprac. (sndr), źródło: www.legalnewsieci.pl
Cyberprzestępcy podszywają się pod Ministerstwo Zdrowia i sprzedają podrabiane tabletki. Nie dajcie się nabrać! To może mieć poważne skutki!
Cyberprzestępcy podszywają się pod Ministerstwo Zdrowia i sprzedają podrabiane tabletki. Nie dajcie się nabrać! To może mieć poważne skutki! pixabay.com
Ktoś stworzył stronę internetową, która do złudzenia przypomina tę, prowadzoną przez Ministerstwo Zdrowie. Nie dajcie się nabrać! Cyberprzestępcy nie tylko podszywają się pod ministerstwo, ale też oferują na swojej witrynie sprzedaż leków. A to już może być niebezpieczne dla naszego zdrowia lub życia.

Na fałszywej stronie ministerstwa zdrowia pojawiła się informacja o nieprawdiwym programie walki z chorobami. Za pośrednictwem tej witryny, można zakupić preparat, który pomaga w walce z zachorowaniami układu mięśniowo - szkieletowego. To nieprawda!

Według oszustów istnieje Program Państwowego Zwalczania Zachorowań Układu Mięśniowo - Szkieletowego. Ale to oszustwo. Taki program nie istnieje, a leki oferowane przez ten portal są niesprawdzone, a przez to mogą zagrażać one zdrowiu lub nawet życiu osób, które po te medykamenty sięgną.

W związku z zaistniałą sytuacją, resort chce złożyć zawiadomienie do prokuratury.

Ministerstwo Zdrowia apeluje też o rozsądek:

„Apelujemy o szczególną ostrożność przed niesprawdzonymi metodami leczenia.
Ministerstwo Zdrowia nie prowadzi sprzedaży produktów leczniczych i nie ma z tą stroną nic wspólnego.
Ministerstwo Zdrowia nie realizuje podanego na stronie programu.
Oferowany preparat nie jest dopuszczony do obrotu w Polsce.
Na fikcyjnej stronie internetowej produkt reklamuje osoba podająca się za lekarza – w rzeczywistości nie figuruje ona w Centralnym Rejestrze Lekarzy.”

Co ważne, Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że żadna ze stron prowadzonych na użytek administracji rządowej nie prowadzi sprzedaży: ani leków, ani innych produktów. Taka informacja na jakiejkolwiek stronie, mającej być stroną administracji rządowej, powinna nas zaniepokoić.

Ponadto: każda strona administracji rządowej posiada domenę "gov.pl"; urzędowa strona powinna mieć właściwe logo danej jednostki; zakładki na stronie internetowej mają merytoryczne treści; strony urzędowe mają podane dane kontaktowe.

Przeczytaj też: **Biedronka wprowadza opłaty za parkowanie przed sklepem. Pierwsza godzina będzie bezpłatna. Za kolejną trzeba będzie już zapłacić**

WIDEO: Oszuści coraz częściej podszywają się pod gwiazdy w mediach społecznościowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska