CYBERSEC – EXPO, Forum i Praktyczne Warsztaty

Artykuł sponsorowany Instytut Kościuszki
Już za mniej niż dwa tygodnie Kraków stanie się areną do dyskusji o polskich działaniach w ramach prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, a hala EXPO wypełni się firmami z branży cyberbezpieczeństwa, inwestorami, politykami i naukowcami. W dniach 19-20 czerwca odbędzie się Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC.

Wraz z początkiem 2025 roku Polska obejmie prezydencję w UE, a wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski wskazuje na cyberbezpieczeństwo i cyfryzację jako kluczowe obszary dla Polski w ramach nadchodzącego przywództwa. Podczas tegorocznego CYBERSEC wicepremier wystąpi w dwóch formatach: keynotem „Przekształcenie Polski w cyfrową potęgę” oraz za sprawą dyskusji panelowej z przedstawicielami innych państw i UE „DROGA DO POLSKIEJ PREZYDENCJI 2025 - PRIORYTETY CYBERBEZPIECZEŃSTWA DLA EUROPY”.

Ponad 5000 m² strefy EXPO i agenda stworzona przez ekspertów

Targi CYBERSEC to idealna okazja do poznania produktów i usług z zakresu cyberbezpieczeństwa, nadchodzących regulacji unijnych, rosnącego zagrożenia ze strony cyberprzestępców – kosztowne wycieki danych, okupy czy spoofing to czynniki, które mobilizują firmy do budowania odporności w tym obszarze. Nie zabraknie również innowacji i dostawców systemów ułatwiających funkcjonowanie i sprzedaż, co czyni wydarzenie uniwersalnym dla każdej branży.

Dedykowana strefa dla startupów będzie szansą dla początkujących firm na pozyskanie inwestorów, nawiązanie partnerstw z doświadczonymi firmami, których na CYBERSEC nie zabraknie. W skład Rady Programowej wchodzą przedstawiciele funduszy inwestycyjnych, a wśród partnerów wydarzenia są tacy giganci technologiczni jak Microsoft, IBM, Nokia czy Crowdstrike.

Równie ciekawie będzie na scenie FORUM, co jest zasługą wspomnianej Rady Programowej składającej się z przedstawicieli biznesu, nauki oraz polityki. Unikalne połączenie wielu perspektyw pozwoliło na utworzenie agendy, na której nie zabraknie najistotniejszych tematów, takich jak dyskusje o przyszłości sztucznej inteligencji, cyberzagrożeniach oraz wyciekach danych, wdrażaniu dyrektywy NIS2, cyberbezpieczeństwie na poziomie państwowym i biznesowym, e-commerce oraz rozwiązaniach związanych z chmurą.

Podnoszenie kompetencji i wymiana doświadczeń

Poza dwiema scenami na uczestników czekają praktyczne warsztaty. Organizator we współpracy z firmą Axence przeprowadzi szkolenie Admin Days dla administratorów systemów IT, co będzie okazją do poznania najlepszych praktyk i nowinek technologicznych z branży cyberbezpieczeństwa.

Pomoc w zrozumieniu i dostosowaniu się do dynamicznie zmieniających się przepisów zapewni partnerstwo z Ministerstwem Cyfryzacji. Przedstawiciel Departamentu Cyberbezpieczeństwa poprowadzi sesję Q&A poświęconą Krajowemu Systemowi Cyberbezpieczeństwa. Jest ona adresowana do podmiotów z sektora energetycznego, transportowego, produkcyjnego, ochrony zdrowia, bankowości i usług pocztowych, a także firm prywatnych z nimi współpracujących.

Spotkanie CISO #Poland to wydarzenie z udziałem szefów cyberbezpieczeństwa największych korporacji i firm z Polski, które będzie niepowtarzalną okazją do zebrania doświadczeń od liderów z branży. Wśród tematów pojawią się: sztuczna inteligencja, komputery kwantowe, a także zagadnienia poświęcone transportowi i legislacji.

Na wysoko wykwalifikowanych uczestników czekają z kolei warsztaty organizowane przez Dynacon oraz IRIS. Ten pierwszy to uznana polska firma zapewniająca ochronę zakładom infrastruktury krytycznej, z kolei IRIS to konsorcjum zrzeszające europejskie instytucje publiczne skupione na nowych technologiach mających na celu analizę zagrożeń i współpracę w raportowaniu i reagowaniu na incydenty związane ze sztuczną inteligencją.

Ograniczona pula biletów bezpłatnych

Tak jak we wcześniejszych edycjach Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa, dla przedstawicieli administracji publicznej, samorządów, służb mundurowych, sektora naukowego, NGO i studentów przewidziana została ograniczona pula bezpłatnych biletów. Jak wskazuje organizator, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie wydarzenia z wykorzystaniem służbowego adresu e-mail.

Partnerami wydarzenia są m.in. Województwo Małopolskie, Miasto Kraków, Microsoft oraz Alior Bank.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: CYBERSEC – EXPO, Forum i Praktyczne Warsztaty - Gazeta Krakowska

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska